fbpx

Ліцей ім. Яна III Собеського

My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Польща – це країна з багатою і дуже цікавою історією! Саме тому тут дуже багато навчальних закладів, які названі ім’ям тієї чи іншої відомої особистості. Таким є і ліцей імені Яна ІІІ Собеського. Це відомий монарх Речі Посполитої, король польський, Великий князь Литовський. 

Ліцей існує вже 65 років, тож можна не сумніватися, що це заклад, традиції якого будували багато поколінь вчителів, учнів та батьків. Випускники ліцею продовжують навчання в університетах Польщі  країнах ЄС. 

Головні переваги навчального закладу

Учні мають можливість розвивати свої інтереси в різноманітних позакласних заходах навчально-спортивного характеру. Вони також можуть скористатися професійними порадами шкільного радника та консультантів з кар’єри в Шкільному центрі кар’єри. 

Молодь у шкільній читальній залі має постійний доступ до Інтернету та багату колекцію мультимедійних видань. Серед випускників ліцею такі відомі люди, як актори – Павло Малашинський, Кшиштоф Лавнічак, Ізабела Домбровська, Адам Воронович, а також футболісти – Даніель Богуш, Яцек Чанько, Марек Цітко, Пьотр Войновський. 

Вчилися в ліцеї і відомі на цей час науковці – Юзеф Юхневич, Марек Штромайєр, а також священики – архієпископи Ян Сохонь, Даріуш Войтецький.

Ліцей має декілька беззаперечних переваг: 

  1. Сертифікати «Школа, дружня до учнів», «Інноваційна школа», «Школа без насилля», «Школа, дружня до велосипедистів», «Гарно спроектована школа». 
  2. Організація низки конкурсів: ПОДЛЯСЬКИЙ ЧЕМПІОНАТ З ОРФОГРАФІЇ, СТРІЛЬСЬКА ВИША ШКОЛА, Міжшкільний конкурс з англійської мови «100 ПИТАННЯ ПРО БРИТАНСЬКІ ОСТРОВА», МАТЕМАТИЧНИЙ МАРАФОН, Європейський пісенний конкурс «Співати вміє кожен – навіть іноземними мовами!» та конкурс іноземних мов – ПОЛІГЛОТА. 

Понад півстоліття існування ліцею послідовні старшокласники під керівництвом своїх вчителів неодноразово брали участь у олімпіадах, олімпіадах та спортивних змаганнях, досягаючи значних результатів. Серед тих, хто досяг успіхів:

  1. Юзеф Юхневич – лауреат 12 математичної олімпіади.
  2. Ельжбета Малиновська – чемпіонка Польщі серед юніорів з бігу на 400 м.
  3. Алла Чилімонюк – переможець олімпіади з російської мови.
  4. Казімеж Врубель – фіналіст олімпіади з хімії.
  5. Адам Костецький – фіналіст Олімпіади з хімії.
  6. Мацей Домбровський – польський віце-чемпіон з боротьби.
  7. Томаш Кошицький – лауреат Олімпіади польської літератури та мови.
  8. Дорота Соловей – 1 місце в конкурсі польської мови.
  9. Даніель Богуш, Марек Чанько, Яцек Кшиштоф Мацейчук, Пьотр Войновський – збірна Польщі з футболу.
  10. Кшиштоф Госцік – віце-чемпіон Польщі серед юніорів з боротьби.
  11. Томаш Кілюк – лауреат провінційної хімічної олімпіади і стипендіат Прем’єр-міністра.

Перелік можна продовжувати ще довго, проте головне ви зрозуміли – в навчальному закладі прикладають максимум зусиль для того, щоб студенти досягли успіху!

Перелік факультетів

Юридичний та адміністративний профілі – це факультет, до якого запрошують студентів, які цікавляться громадянськими та історичними темами і хочуть розширити свої знання про сучасний світ та його історію. Також цей напрямок навчання підійде тим, хто планує навчатися на факультетах права, соціальних, гуманітарних наук і так далі.

На цьому факультеті в розширеному обсязі викладаються польська, англійська мова та суспільствознавство, що значно полегшить підготовку до здобуття іспиту з цих предметів на поглибленому рівні. 

Студенти цього профілю матимуть можливість набути додаткових навичок шляхом редагування шкільного інформаційного бюлетеня, реалізації комунікаційних та медіа-проектів, участі в освітніх проектах та підготовки місцевих та парламентських первинних виборів. 

На юридичному та адміністративному факультеті англійська мова є обов’язковою для всіх учнів, яка викладається на вищому рівні як сучасна мова, тоді як додатковою мовою для вивчення може бути німецька або російська.

Медичний профіль – це факультет де студенти навчатимуться за розширеним напрямком біології, хімії та англійської мови, що полегшить підготовку до здобуття іспиту зрілості, орієнтованого на навчання в таких галузях як: медицина, фармація, аналітика, реабілітація, медсестринство, радіологія, косметологія, ветеринарна медицина., дієтологія. 

Любителі біології та хімії мають можливість брати участь у польових заняттях, лекціях, семінарах та практичних заняттях, організованих у співпраці з науковими співробітниками білостоцьких університетів. Вони можуть розвивати свої інтереси в сфері людського життя під час додаткових занять, пов’язаних з волонтерством, під час яких вони отримують знання про ідею волонтерства, його історію, форми та методи діяльності волонтерів та реалізують на практиці. своїх добровільних захоплень, благодійних акцій, авторами яких вони і так далі. 

Таким чином студенти набувають досвіду у сфері співпраці з необхідними на ринку праці установами та організаціями. Другу сучасну мову студент обирає: російську чи французьку.

Профіль журналістики – це факультет для людей, які цікавляться питаннями сучасних медіа. У розширеному обсязі будуть вивчатися такі предмети, як польська і англійська мови, географія. Це гарантує розширення знань, необхідних для майбутнього репортера в галузі гуманітарних, соціальних та природничих наук. 

Додатковими предметами, обов’язковими для профілю є: комунікація в ЗМІ та нові медіа. Ці заняття проводитимуть висококласні спеціалісти, які працюють у підляських ЗМІ. Студенти навчаються створювати репортажі, знімати фільми. Практичних навичок вони набувають під час занять, організованих у філії TVP, друкарнях, редакціях місцевих газет тощо. 

Обов’язкові заняття значною мірою будуть базуватися на методі семінарської роботи з метою розвитку креативності студентів в сучасній реальності, де домінують ЗМІ. . Другою сучасною іноземною мовою, яку вивчатимуть на факультеті журналістики може бути або німецька, або іспанська.

Підсумок

Якщо вас зацікавила представлена інформація, ви можете зв’язатися з менеджерами ГО “Atomy” за цими телефонними номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається БЕЗКОШТОВНО! Також ви можете написати листа на нашу електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або ж залишайте заявку зі своїм питанням через форму зворотнього зв’язку, яка розміщена під цим записом, і ми з вами обов’язково зв’яжемося!

З приводу того, які документи потрібно підготувати для вступу, ви можете поки ознайомитися з ЦІЄЮ статтею. Проте ми не втомлюємося вам нагадувати, що навчання в більшості польських технікумах ведеться виключно польською мовою. Саме тому потрібно завчасно потурбуватися про те, щоб ваша дитина добре нею володіла. Зауважимо, що рівень знання польської мови абітурієнта також береться до уваги під час вступу. 

Вивчити польську мову ви можете разом іншими учнями. які вже навчаються за програмою команди ГО “Atomy”. приєднатися дуже легко – просто тисніть помаранчеву кнопку в кінці сторінки.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *