fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Кожному з нас потрібна їжа, щоб ми мали силу та могли працювати. Втім, для більшості людей це не так прозаїчно. Є люди, для яких сам акт їжі є чимось приємним — ми любимо смачні страви, шоколадні десерти та солоні закуски. На жаль, приготування їжі часто займає багато часу, якого ми втрачаємо щодня. Складніші та вишуканіші страви також вимагають особливих кулінарних навичок. Добре знати, як поводитися з креветками або як смажити яловичину, щоб не було складно.

Багато інформації зараз можна знайти в Інтернеті, але далеко не кожен з нас захоплюється кулінарією і не кожен знайде на це час. Тому незамінними є ресторани, де потрібно лише замовити улюблену страву, а шеф-кухар приготує її для вас. Це звучить просто, але за всім цим стоять роки досвіду, пристрасть і час для навчання навичкам. 

Так що таке професія кухар? Чи перспективна вона та, чи кожен може обрати такий шлях для себе?

Все правильно! Сьогодні говоримо про професії, а точніше про одну професію – професію кухаря.

Що робить кухар?

Відповідь на це запитання здається простою. Кухар готує їжу — більшість людей погодиться з цим твердженням. Однак ця професія набагато складніша. Шеф-кухар повинен знати, як правильно поєднувати різні інгредієнти, щоб все ідеально смакувало. Також дуже важливо вміння правильно готувати “важкі” страви – ті, які ми самі зазвичай не в змозі приготувати вдома.

Що ще входить до завдань кухаря? Подавати страву так, щоб вже один зовнішній вигляд викликав бажання з’їсти її якнайшвидше. Мало просто викласти їжу на тарілку – потрібно подбати про форму, подати цікаво, як маленький витвір мистецтва. Все це не виникає на порожньому місці, а є результатом багатьох років, витрачених на таку роботу.

Організація роботи та управління командою

У кухаря, а точніше шеф-кухаря, набагато більше обов’язків, ніж просто приготування страв. Часто саме він складає меню, тому він відповідає за те, щоб страви гармоніювали одна з одною та відповідали загальному традиційному стилю закладу.

Шеф-кухар також має вміти керувати командою – у “години пік” у ресторанах, коли голодні клієнти чекають на свої страви, час надзвичайно важливий. Робота в напрузі та поспіху не сприяє створенню смачних та мистецьких страв, але шеф-кухар повинен викластися якнайкраще. Тому він повинен правильно організувати як свою роботу, так і роботу всього колективу. Це також означає підтримувати порядок на кухні та стежити, щоб усе було на своїх місцях.

Також у роботі кухаря дуже важливо, щоб він умів правильно реагувати на несподівані ситуації. Іноді страва може підійти не так, або клієнт буде незадоволений — тоді кухар фактично відповідає за все. Від нього залежить, чи гості залишать його в доброму настрої.

Кожен може стати кухарем?

Здається, більшості кулінарних навичок можна навчитися. Звичайно, в цьому є багато правди, адже ніхто не народжується зі знанням, як приготувати песто чи суші. Проте відсутність певних здібностей не покриється навіть роками навчання та досвіду.

Кандидат у кухарі повинен мати тонкий смак і природну здатність підбирати та поєднувати різні інгредієнти. Звичайно, він також повинен почуватися комфортно на кухні та бути надзвичайно наполегливим, адже іноді страва вдається лише з десятої спроби. Також кухар повинен бути готовий працювати в досить складних умовах: 

  • поспіх;
  • стрес;
  • висока температура.

Як бачите, професія кухаря вимагає великої віддачі та наполегливої ​​праці. Люди, які комфортно почуваються на кухні, люблять готувати та готувати цікаві страви для своїх близьких, повинні бути зацікавлені у школі, яка дасть їм можливість для подальшого розвитку. Однак можна з упевненістю сказати, що люди завжди будуть ходити в ресторани та відчувати потребу смачно поїсти, тому кухар, безумовно, професія майбутнього.

Підсумок

Здобути освіту кухаря можна в багатьох навчальних закладах Польщі. В яких саме? Звертайтеся до менеджерів команди Atomy, щоб отримати консультацію з цього питання. Для цього телефонуйте на ці номери – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.Також ви можете написати до нас на пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *