fbpx

Кожен з нас потребує їжі, щоб вижити. Однак для більшості людей це не так просто, а скоріше, харчування розглядається як щось приємне – ми любимо смачно приготовані страви, шоколадні десерти, солоні перекуси. На жаль, часто готування забирає багато часу, якого нам на щодень не вистачає. Складніші та витончені страви також потребують особливих кулінарних вмінь. Добре знати, як правильно обходитися з креветками або смажити яловичину, щоб вона не була жорсткою.

Багато інформації зараз можна знайти в Інтернеті, але не кожен з нас має в собі пристрасть до готування, і не кожен знайде на це час. Тому незамінні ресторани, де достатньо замовити улюблену страву, а кухар відповідно її для нас приготує. Здається, це просто, але за цим усім стоять роки досвіду, пристрасть і час, відданий на здобуття вмінь. Що ж таке професія кухаря? Чи є вона перспективною, і чи може кожен обрати для себе таку кар’єру?

ЩО РОБИТЬ КУХАР?

Відповідь на це питання здається простою. Кухар готує їжу – більшість людей погодяться з цим твердженням. Однак ця професія є набагато складнішою. Кухар повинен знати, як правильно поєднувати між собою різні інгредієнти, щоб все ідеально доповнювало одне одного. Дуже важливі також вміння правильно готувати “складні” страви – ті, які ми самі зазвичай не можемо створити вдома.

Що ще входить до обов’язків кухаря? Подача страви таким чином, щоб вже самим виглядом зробити нас бажаючими швидше її з’їсти. Недостатньо просто викласти їжу на тарілку – треба піклуватися про форму, додатки подані в цікавий спосіб, ніби маленьке мистецтво. Усе це не випадково, а є результатом багатьох років, проведених на такій роботі.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ І КЕРУВАННЯ КОМАНДОЮ

Кухар, а точніше, керівник кухні, має на своїй голові набагато більше обов’язків, ніж просто приготування страв. Часто саме він встановлює меню, тобто відповідає за те, щоб страви відповідали одна одній і пасували до всього концепту закладу.

Керівник кухні також повинен вміти керувати командою – в “години пік” в ресторанах, коли голодні клієнти чекають на свої страви, час надзвичайно важливий. Робота в стресі та поспіху не сприяє створенню смачних та художніх страв, але кухар повинен віддати з себе все. Тому він повинен відповідним чином організовувати як свою роботу, так і роботу всього колективу. Це також означає підтримання порядку на кухні і догляд за тим, щоб все було на своєму місці.

Дуже важливо в роботі кухаря також те, щоб він вмів правильно реагувати на несподівані ситуації. Іноді якась страва може не вийти, або клієнт буде незадоволений – в такий момент кухар насправді відповідає за весь заклад. Від нього залежить, чи залишать гостей у хорошому настрої.

ЧИ МОЖЕ КОЖЕН СТАТИ КУХАРЕМ?

Здається, що більшість вмінь, необхідних у професії кухаря, можна вивчити. Звісно, в цьому є багато правди, оскільки ніхто не народжується знанням про те, як приготувати песто або суші. Проте відсутність деяких здібностей навіть не приховає роки навчання і досвіду.

Кандидат на кухаря повинен мати чутливий смак і природну здатність добирати і поєднувати між собою різні інгредієнти. Звичайно, він також повинен добре почувати себе на кухні і бути надзвичайно витривалим, оскільки іноді якась страва вдається лише за десятим разом. Кухар також повинен бути готовий до роботи в досить важких умовах: поспіху, стресу, високій температурі.

Як бачимо, професія кухаря потребує багато жертв і важкої праці. Люди, які добре відчувають себе на кухні, люблять готувати цікаві страви для своїх близьких, повинні зацікавитися школою, яка надасть їм можливості для подальшого розвитку. Однак можна сміливо сказати, що люди завжди будуть ходити до ресторанів і відчувати потребу у смачному обіді, тому кухар безумовно є професією майбутнього.

Здобути освіту та навички професійного кухаря ви можете, навчаючись у Комплекс середньої та професійної школи № 2 в Зеленій-Гурі. Якщо ви бажаєте вступити до цього навчального закладу, то пишіть до нас на пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – +380674550190, +380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *