fbpx

Це питання турбує більшість випускників та їх батьків, адже мова йде не просто про те, щоб вступити або куди. Вища освіта — це перша сходинка для дитини в її вже дорослому житті. Тому вкрай важливо, щоб ця сходинка, тобто ВНЗ був обраний правильно.

Гарним початком для успішного майбутнього стане вступ до польського навчального закладу вищої освіти. Але в Польщі ВНЗ дуже багато! Тому обрати “саме той” буває вкрай складно. Але почнемо з того, що в Польщі діє Болонська система освіти. За нею випускники одинадцятих класів спочатку вступають до ВНЗ на бакалавріат, а тоді або закінчують освіту та влаштовуються на роботу, або продовжують навчання в магістратурі.

Чому саме Польща?

Нагадаємо вам коротко про переваги навчання в польських ВНЗ:

  • подібність мови полегшує її вивчення;
  • близькість до дому;
  • в порівнянні з іншими країнами вартість навчання в Польщі нижча;
  • можливість навчатися безкоштовно;
  • можливість брати участь програми обміну студентами.

Так, студенти з України мають змогу навчатися в Польщі як платно, так і безкоштовно. Звісно, що багато хто бажає дізнатись, як же можна навчатися на безоплатній основі. По-перше, для цього потрібно знати польську мову на рівні С1. По-друге, в державний університет вступити безкоштовно можуть українці, які мають карту поляка або паспорт громадянина ЄС.

Також не забувайте, що навчатись безкоштовно в Польщі можна через різні програми фінансування від ЄС, стипендії, гранти тощо.

Що стосується платного навчання, то тут перше, що треба взяти до уваги — це вартість. В різних навчальних закладах ціна навчання різна. І ще пам’ятайте, що в державних ВНЗ кількість спеціальностей, які можна обрати, зазвичай більша. В приватних такого, як правило, немає.

В будь-якому випадку якість здобутої освіти буде на найвищому рівні!

Куди вступити?

Тепер перейдемо до найцікавішої теми — куди вступити. Найпопулярнішими містами є Люблін, Варшава, Краків, Вроцлав. У Любліні попитом серед студентів користуються такі ВНЗ, як Університет Марії-Кюрі Склодовської, а от у Варшаві популярні такі заклади освіти, як Польсько-Японська Академія Комп’ютерних технологій та Академія Леона Козьмінського.

Якщо говорити про Краків, то тут розташований найстаріший навчальний заклад Польщі — Ягеллонський університет. Ну і звісно не забуваємо про Краківську Політехніку. У Вроцлаві студенти найчастіше обирають такий Вроцлавську Політехніку.

Що стосується конкретної поради стосовно того, який навчальний заклад обрати, то наразі ми радимо вам розглянути пропозиції Калішського університету! Тут великий перелік спеціальностей, високий рівень освіти. Візьміть до уваги й той факт, що при навчальному закладі діє гуртожиток “Буліонник”. В ньому студентам пропонують розміщення в одно-, дво- і тримісних номерах з санвузлом, а також у дво- і тримісних номерах зі спільним санвузлом в коридорі.

Кожна кімната укомплектована ліжками, комплектом постільної білизни (ковдра, подушка, наволочка, простирадло), тумбами, стільцями, столиком, шафами для одягу, підсобною шафою, холодильником.

До послуг мешканців гуртожитків, серед іншого:

  • доступ до Інтернету в кожному номері;
  • кухня;
  • пральна машина та сушильна машина;
  • кімната для пінг-понгу;
  • студентський клуб “Аїд”.

Поруч знаходяться: продуктовий магазин “Społem”, ресторан, автобусні зупинки, аптеки.

Бажаєте дізнатись більше про навчання в польських ВНЗ, зокрема в Калішському університеті? Пишіть нам на електронну пошту  atomy.ekpi@gmail.com і ми вам обов’язково відпишемо. Також лишайте запит у формі зворотного зв’язку під цим записом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *