fbpx

Куди сходити в січні в Польщі – про цікаві події та місця

Початок нового року – це час, коли всі будують плани на майбутнє. В ці святкові дні зовсім не хочеться перевантажувати себе роботою та якомога на довше продовжити новорічні свята. І тому ми пропонуємо вам почати новий рік з відвідування культурних заходів та місць відпочинку. 

Ні, це не про нудні концерти, а як раз навпаки! Ми розкажемо вам про головні святкові події, які точно вразять вас своєю красою та добротою. І точно додадуть вам ще більше святкового настрою!

Фестиваль Szopki Krakowski

Фестиваль вертепів, що зображають народження Іісуса Христа. Цій традиції вже більше 80-ти років! А її головна мета – збереження та розвиток краківських вертепних традицій, які вже стали популярними у всьому світі.

Кожний рік вулицями Кракова розміщують величезну кількість шопок! Їх можна побачити не як просто посеред вулиць, так і в вітринах магазинів чи у готелях, наприклад.

І от 6 січня о 14.00 всі бажаючи можуть прогулятися вулицями Кракова під час спільної прогулянки Wokół Szopki. Її проводитиме директор Muzeum Krakowa Міхал Нєзабітовскі. 

Хода розпочнеться на Placu Matejki, а присвячена вона буде видатному художнику, письменнику, громадському діячу Влодзімєжу Тетмайєру. Сенат Республіки Польща встановив 2023 рік Роком Влодзімеєжа Тетмайєра у зв’язку зі 100-річчям від дня смерті митця. 

Зауважимо, що мандрувати зимовим Краковом дуже приємно. Адже місто надзвичайно гарне саме по собі, а в новорічні свята його ще й прикрашають різними інсталяціями. Це ще й можливість побачити ті самі краківські шопки, заглиблюючись у життя та творчість видатного діяча.

7 січня відбудеться безкоштовна екскурсія “ODKRYWAMY WARSZAWĘ – Szlakiem szopek”, де можна буде побачити найвідомішу шопку із рухомими об’єктами. Розташована вона на вулиці Miodowej, а під час екскурсії відвідувачі побачать найгарніші вертепні скрині, почують їхні історії. Завершення екскурсії стане чаювання у Dom Spotkań z Historią. 

Додамо, що екскурсію буде проводити пані Наталія Романів українською мовою!

Можна сказати, що вертеп – це визначна подія, яку в Польщі всі дуже чекають! Творці вертепів змагаються між собою, створюючи неймовірні моделі, які відрізняються за розмірами, матеріалами тощо.

Orszak Trzech Króli

Іще одна подія в Польщі – це Свято Богоявлення або Свято Трьох Королів. Відбудеться воно 6 січня. Історія свята пов’язана з біблійною. Мова йде про трьох мудреців, які прибули зі Сходу, щоб вклонитися новонародженому Іісусу.

В цей день проходить різними містами Польщі святкова хода Трьох Королів, в якій кожен з них є символом однієї з частин світу: Європи, Азії та Африки. В ході також з’являються ангели, демони, пастушки та навіть китайські дракони.

Поки триває хода всі учасники співають колядки, а Королі роздають дітям солодощі!

Колядування

В Польщі так само як і в Україні є традиція співати колядки. В січні в польських містах діє багато концертних майданчиків, де можна почути різдвяні пісні й не тільки. 

Так, 6 січня у Вроцлаві відбудеться безкоштовний концерт органної музики. пройде він у базиліці św. Elżbiety.

Під час концерту разом виступатимуть відомі митці та виконавці. Колядки виконуватимуть під звуки відомого органу Michaela Englera. Він є дуже старовинним і в історії відомий, як “голос Сілезії”. Не проґавте таку унікальну можливість та обов’язково відвідайте Варшаву у ці дні. Відзначимо, що початок святкового колядування призначений на 19.00.

Мистецький ярмарок

Ще одна цікава подія – це мистецький ярмарок, який відбудеться у столиці Польщі 14-15 січня. Називається він TARGOWISKO SZTUKI / KONESER VOL.9, а місцем його проведення став цього річ культурно-розважальний центр Centrum Praskie Koneser. Тут можна не просто роздивитися та насолодитися творчістю молодих художників, а й навіть придбати картини тощо. 

Відвідати ярмарок можна абсолютно безкоштовно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *