fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Щороку все більше українських студентів обирають для завершення середньої освіти або здобуття вищої польські навчальні заклади – технікуми та університети. І така тенденція не є дивною. Все тому, що вступити до Польщі можна, не здаючи ЗНО. При цьому вартість навчання є демократичною, а диплом випускники отримують європейського зразка, що надалі дає можливість влаштуватись на роботу в будь-якій країні Європи.

Але часто студенти не знають головного – з чого потрібно почати вступ до навчального закладу в Польщі. І саме про це ми коротко сьогодні розкажемо.

Особливості вступної кампанії

Коли в Україні студент складає ЗНО, то надалі він просто подає документи в обраний навчальний заклад. При цьому робить він це у визначений тиждень. І все, що лишається майбутньому студенту – це чекати результатів.

В Польщі вступна кампанія має суттєві відмінності! Відзначимо, що для зарахування українських студентів не має загально прийнятної процедури. Кожен університет висуває свої вимоги. І через те правила вступу в кожному навчальному закладі свої. Наприклад, в одному закладі потрібно буде надати результати ЗНО, а в іншому – просто певний пакет документів.

Однак, вступ – це не просто надання документів, а ще й проходження різних етапів. Наприклад, проходження етапу з електронної реєстрації є обов’язковим. При цьому сам процес реєстрації навчальні заклади розпочинають завчасно. Можливість бронювання місяця в гуртожитку напряму залежить від того, коли було розпочато вступну кампанію.

З цього робимо висновок – чим раніше ви пройдете електронну реєстрацію, тим більше шансів отримати позитивний результат. Саме тому ми щоразу наполегливо вам радимо не затягувати зі вступною кампанією!

Чи можна вступити, не знаючи польської

Якщо ви вже прийняли рішення вчитися в Польщі, але польської мови ще не вчили, то у вас є три варіанти, як діяти далі:

 1. Навчатися англійською мовою. Більшість навчальних закладів Польщі дають таку можливість. Тому, коли ви не знаєте польської, але володієте англійською, то можете обрати англомовні програми навчання.
 2. Пошукати заклади, де викладають українською мовою. Таких, на жаль, небагато, але вони є. Наприклад, серед університетів україномовну програму має Ягеллонський університет.
 3. Вступити на Зерувку. Про Зерувку ми вже розповідали в одному з наших дописів, тому радимо уважно перечитати його знову.

Як бачите, можливості є, але ми все ж таки радили б вам вивчити польську мову. Бо так вам буде легше пройти процес адаптації й звинути до нового оточення, а також швидко знайти спільну мову з викладачами та однокурсниками.

Чи дорого навчатись в Польщі?

На початку допису ми вже згадували, що ціни на освіту в Польщі є демократичними. Вартість навчання різна. Все залежить від обраного напрямку, самого навчального закладу, а також мови навчання.

При цьому українські абітурієнти мають можливість навчатися й безкоштовно. Звісно, для цього потрібно мати або Карту Поляка, або громадянство ЄС, або знати польську мову на рівні С1.

Кожен навчальний заклад в Польщі має місця для безкоштовного навчання студентів. Все завдяки програмам фінансування від ЄС. Тому цю інформацію потрібно регулярно контролювати та відстежувати.

Які документи потрібні?

Перейдемо до теми того, який пакет документів потрібен для того, щоб вступити до польського навчального закладу.

В цілому пакет документів стандартний, але в деяких закладах можуть бути доповнення. Ми публікуємо лише загальний перелік:

 • копія національного паспорта;
 • копія ідентифікаційного кода;
 • копія свідоцтва про народження;
 • копія закордонного паспорта;
 • оригінал свідоцтва про отриману освіту в Україні;
 • медична довідка для вступу в навчальний заклад;
 • шість фото розміром 3,5х4,5 см та електронний варіант;
 • сертифікат про знання англійської або польської мови;
 • копії паспортів та ідентифікаційного коду батьків. 

Ще раз нагадуємо, що кожний навчальний заклад в Польщі може вимагати додатковий пакет документів..

Розібратися зі вступом до польських навчальних закладів не завжди виходь не у всіх. Тому щоб не зволікати та не втрачати дорогоцінний час, пишіть до нас на пошту atomy.ekpi@gmail.com або телефонуйте нашим менеджерам за телефонами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *