fbpx

Комплекс загальноосвітніх та професійно-технічних шкіл ім. Майор Г. Сухарський у Болеславці

Якщо ви бажаєте закінчити середню освіту в Польщі, то ви прийняли вірне рішення. Адже навчання в польських технікумах та ліцеях відкриває дорогу для створення успішної кар’єри та дає можливість працювати в будь-якій країні Європи та навіть в Америці.

Пропонуємо вам розглянути ще один навчальний заклад – Комплекс загальноосвітніх та професійно-технічних шкіл ім. Майора Г. Сухарського. Знаходиться навчальний заклад в місті Болеславець.

Історія закладу та напрямки навчання

Історія цього навчального закладу дуже насичена подіями. Започаткований він був у 1958 році. Саме тоді, завдяки громадській ініціативі, у Болеславці була заснована Основна економічна школа на вулиці Комуни Париської. Учителем професії стає директор школи – пані Стефанія Заводняк (1958-1960). У наступному році пані Марія Сеньов (1960-1961) – також вчитель професійного навчання – бере на себе управління. На той час школа налічує близько 90 учнів і складається з 3 відділень: 

 • кравецького;
 • господарського;
 • керамічного.

З 1960 року училище працює під назвою “Опорне професійно-технічне училище”. У 1961 році Кристина Сойка (1961-1974) – випускниця Академії образотворчого мистецтва у Вроцлаві – стає директором школи. Особистість та професійна пристрасть нового директора посприяли розвитку школи. І вже у 1963 році були створені нові напрями підготовки: 

 • торгівля;
 • офіціант. 

В цьому ж році було засновано й економічний технікум для студентів, що працюють. У 1965-66 роках були створені ще одні напрямки навчання: 

 • економічний технікум для робітників;
 • механічний технікум для молоді;
 • а в наступному році — для робітників.

У 1970 році було відкрито гімназію, будівництво якої здійснювалося за кошти соціального фонду будівництва шкіл та будинків-інтернатів. У наступному році механічний технікум стає самостійним навчальним закладом і переміщується на вулицю Górne Młyny. Освітня пропозиція поширюється на економічну середню школу для молоді.

У 1974 році Школа адміністративно підпорядковується Управлінню освіти та виховання в Єленій Гурі, а директором став тоді Чеслав Мислек (1974-1978). Через рік школа змінює свою назву на Комплекс професійно-технічних училищ, до складу якого входять:

 1. Економічна середня школа для молоді.
 2. Економічна середня школа для робітників.
 3. ПТНЗ.
 4. Основне професійно-технічне училище з додатковим факультетом та вищим професійним училищем.
 5. Коледж. 

З ініціативи пані Данути Масліцької у 1975 році в школі створено Камеру національної пам’яті «Жінка та її участь у Другій світовій війні».

30 вересня 1977 року патроном школи стає майор Генрик Сухарський. Під час церемонії солдати Вестерплатте та голова батьківського комітету вручили директору Чеславу Мислеку прапор школи. Церемонію вшанувала своєю присутністю сестра майора Г. Сухарського – Анна Бугайська. Того ж року відкрито пам’ятну дошку викладачем і художником Кристиною Гей-Кученрайтер.

У 1978 році був змінений директор навчального закладу. ним став Францішек Каліш (1978-1985) – колишній інспектор освіти та багаторічний директор Середньої школи в Болеславці. У наступні роки школа культивує свої традиції – проводяться численні свята; молодь бере участь у соціальних акціях.

А от у 1991 році вперше директора було обрано за конкурсом – це була пані Барбара Смоленська (1991-2002). У цьому ж році в школі створюється комп’ютерний клас., а у 1998 році школа змінює назву на Комплекс загальноосвітніх та професійно-технічних шкіл.

У двотисячних роках у зв’язку з впровадженням реформи освіти та необхідністю протистояти викликам нового часу школа постійно трансформується та розвивається. У школі проводяться заняття з підготовки до здачі державного іспиту на водійські права. Навчальний процес здійснюється в комп’ютерних лабораторіях, симуляційних компаніях і предметних лабораторіях, добре оснащених мультимедійним обладнанням.

Учні успішно беруть участь у різноманітних олімпіадах, конкурсах та змаганнях, отримують високі результати на іспитах екстернів.

Станом на сьогодні студенти можуть обрати для навчання один з представлених напрямків:

 • технік економіст;
 • технік гостинності;
 • технік-експедитор;
 • технології харчування та послуги громадського харчування;
 • технік з реклами.

Також в навчальному закладі була введена нова спеціальність для навчання – це технік-бухгалтер.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *