fbpx

Серед багатьох навчальних закладів Польщі є комплекс середньої школи імені Білого Орла.

У 1958 році в Мендзиборжі була створена Сільськогосподарська школа. Вона займала садибний комплекс, який включав:

  • садибну будівлю першої чверті ХХ ст.;
  • зерносховище третьої чверті ХVІІ ст.;
  • кузню, дата побудови якої невідома, оскільки в її приміщенні був побудований гуртожиток.

Навколишні землі, відібрані у ПГР, також були закріплені за школою. У зв’язку з ремонтом будівель, в яких розташовувалася школа, навчання в 1959/1960 навчальному році розпочалося з двомісячним запізненням. Одразу на першому році навчання школа отримала назву Сільськогосподарська школа І ступеня.

Сільськогосподарська школа мала виховувати майбутніх хліборобів не лише теоретично, а й насамперед практично. Допоміжне господарство мало стати для них прикладом механізованого господарства. У випадку школи в Мендзибожі це мала бути зразкова ферма, орієнтована на тваринництво. У 1959/1960 навчальному році в школі розпочали навчання 22 учні.

Роки йшли й криза в сільському господарстві призвела до того, що школа припинила навчання в галузі сільського господарства. У 2002 році вона змінила назву на Комплекс загальноосвітніх шкіл з такими школами:

  1. Профільна середня школа – Інформаційний менеджмент.
  2. Технічна середня школа – Харчування та домогосподарство.
  3. Основна професійна школа – Багатофункціональна.
  4. Професійна школа.

1 вересня 2004 року в комплексі шкіл для дорослих було створено Додаткову середню школу для дорослих, де навчалася молодь після основного професійного училища. Навчання тривало 2 роки за заочною формою.

7 листопада 2006 року відбулося урочисте присвоєння школі імені, тобто Збірної загальноосвітніх шкіл ім. Білого орла у Мендзибожі та шкільний прапор.

З 2017 року, разом з реформою освіти, створено Технікум харчування та громадського харчування та І ступеневу промислову школу. А у 2019 році разом із черговою реформою освіти школа змінює назву на комплекс загальноосвітніх шкіл ім. Білого Орла.

Наразі школа проводить набір на:

  • п’ятирічне навчання — технічне училище з навчанням за професією послуги харчування та кейтерингу
  • трирічне навчання — галузева школа І ступеня (багатопрофільна)
  • чотирирічне навчання — ЗОШ — клас протипожежного профілю з внутрішньою охороною.

Як і в інших школах Олешницького повіту та всього Нижньосілезького воєводства, набір до класів молодіжних шкіл здійснюється через електронну систему набору через Інтернет.

Якщо ви бажаєте вступити саме в цей навчальний заклад, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Ми детально розкажемо вам про напрямки навчання та спеціальності, які пропонують в закладі, а також допоможемо з підбором необхідних документів тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *