fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Серед технічних навчальних закладів Польще сьогодні хотілося б розглянути комплекс професійно-технічних шкіл у Каменній Гурі. Це школа з понад 70-річною традицією. Вона була заснована в 1947 році під назвою Народна середня професійно-технічна школа, де молодь здобувала освіту за різними професіями. Навчання тривало 3 роки, випускники отримували звання підмайстра.

Сьогодні ви дізнаєтесь трохи більше і про історію цього навчального закладу, і про можливості, які відкриваються перед студентами після вступу.

Історія навчального закладу та напрямки навчання

Отже, спочатку учні займалися не в стінах теперішньої школи, а в приміщенні нинішньої ЗОШ. Уроки на першому році навчання проводились у другій половині дня, а вранці – практичні заняття під керівництвом закріпленого старшини. У наступні роки уроки проводилися як вранці, так і вдень. надолуження відставання в освіті з часів окупації та вивчення нової професії, корисної на новому ринку праці.

У 1950 році в училищі навчалася молодь за фахом слюсар-автомонтер і суміжні спеціальності металургії. Теоретичні заняття як і раніше проводилися в приміщенні нинішньої середньої школи, а практичні – в шкільних автомайстернях на вулиці Катовицькій.

Через два роки було отримано будинок Товариства друзів дітей на Plac Staszica 3. У цьому будинку теоретичні заняття тривали до 1961 року. Відтоді минуло багато часу, за який навчальний заклад став розвиненим Комплексом, де сучасна молодь має можливість здобути професію після дев’ятого класу.

Наразі комплекс має:

 • декілька обладнаних аудиторій;
 • ІТ-лабораторії;
 • сучасний спортзал, відремонтований у 2020 році, де проводяться різноманітні заходи та спортивні змагання різного рівня.

Також на території школи проводяться заняття на професійно обладнаній кухні.

В закладі активно проводиться й позакласна робота, яка сприяє розширенню інтересів і захоплень учнів. Вони відбуваються в рамках предметних гуртків та інших позашкільних заходів.

Протягом кількох років тут також набирають молодих людей до сертифікованих класів військової форми, які проходять практичну підготовку під час поїздок на полігон та інших заходів у частині у Свєнтошуві та у Військовому університеті сухопутних військ у Вроцлаві.

Зауважимо, що в комплексі організовують поїздки на професійне стажування до Лейпцига, семінари та тренінги для студентів обох типів шкіл. Навчальний заклад активно розвивається та планує розпочати активну співпрацю з іншими суб’єктами в інших країнах.

Але й в Польщі заклад є учасником або засновником багатьох місцевих, національних та міжнародних проєктів.

У Технікумі студенти мають змогу обрати такі напрямки для навчання, як:

 • логістика з педагогічними інноваціями – логістика у війську;
 • експедитор;
 • IT;
 • будівництво;
 • харчування;
 • кейтеринг.

Також в комплексі діє Промислова школа І ступеня, в якій студенти навчаються на слюсарів, автослюсарів, верстатників, продавців, кухарів, перукарів, столярів тощо.

Щороку в комплексі проходить багато свят та подій, які вже стали постійним у шкільному чи міському календарі, серед яких:

 • марш вулицями міста з нагоди відновлення незалежності Польщі;
 • вшанування пам’яті визначних історичних постатей – кап. Юзеф Сєроцінський, місцевий герой і покровитель уніформованих класів;
 • відзначення Дня незламних воїнів;
 • випускний полонез на ринковій площі в Кам’янській Гурі.

Навчання в комплексі професіонально-технічних шкіл – це можливість здобути середню закінчену освіту європейської якості!

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *