fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Навчальні заклади Польщі – це не тільки сучасна освіта європейського рівня, а й роки традицій, які зберігають та шанують з року в рік. Можна безмежно довго розповідати про переваги європейської, а від так – і польської освіти, але ми, як завжди, підемо більш змістовним шляхом.

Сьогодні ми розповімо вам про ще один навчальний заклад – Комплекс політехнічних шкіл у Глогові, а точніше про технікум, який є найбільшим і найстарішим технікумом у районі Глогув, а також одним із найбільших закладів у цьому регіоні.

Говорити про сам заклад не будемо, бо всі заклади Польщі є сучасними та обладнаними за всіма потребами. Тут є сучасні лабораторії, комп’ютерні класи, усі необхідна техніка, яка покращує не тільки засвоєння знань, а й дозволяє напрацювати необхідні навички під час навчання та практичних занять. І, відповідно, в технікумі діє сучасна бібліотека і є вільний доступ до безкоштовного Інтернету.

Отже, ми детальніше зупинимося на напрямках навчання, а вони в технікумі наступні:

 • робототехнік;
 • технік-програміст;
 • ІТ-спеціаліст;
 • технік-електрик;
 • технік-зварювальник;
 • технік-мехатронік;
 • технік-механік.

Кожна з представлених спеціальностей має свої переваги та особливості.

Робототехнік

Робототехніка на цей час є однією з найперспективніших галузей інженерії. Попит на фахівців даного профілю обумовлений не тільки постійно зростальним попитом промисловості, але й розвитком даної галузі в невиробничій сфері. Глобальна тенденція, пов’язана з четвертою промисловою революцією, яка спостерігається протягом кількох років, підтверджує, що проєктування, введення в експлуатацію та експлуатація сучасних систем із застосуванням промислових роботів – це майбутнє ефективного виробництва, незалежно від його профілю. 

Вивчення професії в галузі робототехніки пропонує можливість отримати міждисциплінарні знання та практичні навички, пов’язані з широко зрозумілими робототехнічними системами, які є великим надбанням на динамічному ринку праці, як на внутрішньому ринку праці, так і на міжнародному.

Технік-програміст

Програміст – одна з професій. які є найбільш популярними на ринку праці.

Навчаючись техніком-програмістом, студент отримує знання та навички за двома кваліфікаціями ІТ-індустрії:

 1. ІНФ.03. Створення та адміністрування вебсайтів, вебдодатків і баз даних.
 2. ІНФ.04. Проєктування, програмування та тестування додатків.

Програмне забезпечення — це практично всі інструменти, які ми використовуємо під час використання комп’ютера, від найпростіших текстових редакторів до складних системних інструментів. 

Мова програмного забезпечення — це набір певних правил, за якими можна написати програму. Як правило, люди цієї професії спеціалізуються лише на одному з них, хоча кожен програміст володіє хоча б базовим рівнем кількох мов. Тому пропозиції про роботу найчастіше орієнтовані на певний тип програмістів, які є експертами в такій мові, як Java. Майже кожен день у світі створюються нові мови програмування або вдосконалюються ті, що існують.

Студенти, які розпочнуть навчання в новому напрямі навчання, запропонованому Комплексом технічних шкіл у Глогуві, отримають теоретичні знання та практичні навички професійної кваліфікації у сфері проєктування баз даних та вебсайтів, а також програмування та тестування додатків. Вони вивчатимуть програмування популярними мовами, наприклад Python, Java, JavaScript, PHP, а також знання інших мов, наприклад SQL (корисно для створення та керування реляційними базами даних), HTML 5 та CSS (використовується для створення вебсайтів).

IT спеціаліст

Інформатика – дуже сучасна галузь знань, яка динамічно розвивається. Він використовується практично в усіх сферах нашого життя, від науки до промисловості та розваг. Здобуваючи освіту за професією ІТ-техніка, студент отримує знання та навички за двома кваліфікаціями ІТ-індустрії:

 1. ІНФ.02. Адміністрування та експлуатація комп’ютерних систем, периферійних пристроїв і локальних комп’ютерних мереж. 
 2. ІНФ.03. Створення та адміністрування вебсайтів, вебдодатків і баз даних.

ІТ-технік – це професія, яка дозволяє працювати в галузі, що надзвичайно динамічно розвивається. Сьогодні практично кожне підприємство та офіс залежить від ІТ-обладнання та ІТ-мереж, тому попит на фахівців у цій галузі величезний.

ІТ-технік готує комп’ютерні станції з периферійними пристроями до роботи, проводить їх діагностику та ремонт. Проєктує та адмініструє локальні комп’ютерні мережі. Створює та адмініструє вебсайти та бази даних.

Технік-електрик

Разом зі змінами, що відбуваються в сучасному світі, з’являються нові професії й зникають ті, які виявляються малокорисними. Також є професії, які завжди будуть дуже популярні. Один із них, безсумнівно, електрик. 

Технік-електрик – це насамперед професіонал, різностороння людина, яка розбирається не лише в обладнанні, а й у програмному забезпеченні, тому він має бути готовим до нових завдань, викликів та досвіду. Ця професія належить до галузі електротехніки та електроніки, що динамічно розвивається.

Технік-зварювальник

Зараз в промисловості близько 80% з’єднань виконується за допомогою техніки зварювання. У Польщі близько 7 тис. заводи з виробництва зварних виробів і конструкцій і невизначена кількість підприємств, де зварювання є допоміжним процесом. У світових і європейських стандартах процес склеювання вважається особливим процесом, тобто процесом, результат якого неможливо передбачити протягом його тривалості. Будь-які дефекти можуть виявитися лише під час використання. 

Тому необхідно контролювати процес склеювання на всіх етапах процесу кваліфікованим персоналом. Дуже важливу роль тут відіграє середній склад нагляду за зварюванням, якого зараз дуже не вистачає.

Технік-мехатронік

Мехатроніка — це синергетичне поєднання механічної, електричної та ІТ-техніки з метою інтегрованої побудови інтелектуальних систем, зокрема механізмів і машин.

Здобуваючи освіту за професією техніка-мехатроніка, студент отримує знання та навички у двох мехатронних кваліфікаціях:

 1. В’ЯЗ.03. Монтаж, налагодження та обслуговування мехатронних пристроїв і систем.
 2. В’ЯЗ.06. Експлуатація та програмування мехатронних пристроїв і систем.

Технік-механік

Основною метою роботи техніка-механіка є ремонт машин і технічних пристроїв у широкому розумінні, участь у процесі їх виробництва та експлуатації. Тип завдань в основному залежить від посади, яку ви займаєте, і спеціальності, яку ви отримали. Робота також може полягати у виконанні періодичних перевірок і технічного обслуговування для продовження терміну служби машини або пристрою.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *