fbpx

Комплекс екологічних і промислових шкіл у Глогуві

Вітаємо вас! Як ви, друзі? Сподіваємось, що у вас все добре і ви в безпеці. Після чергової ракетної атаки ми всі ще оговтуємося, проте нас такими терористичними актами не зламати. Ми з вами все переживемо, вистоїмо та обов’язково переможемо ворога!

А поки, попри всі складнощі, ми продовжуємо вам розповідати про навчальні заклади в Польщі. І сьогодні черга Комплекса екологічних і промислових шкіл у Глогуві.

Ідея створення школи для навчання фермерів на Глогівщині народилася після змін у жовтні 1956 р. 19 жовтня 1957 р. Розпорядженням міністра сільського господарства радгосп “Жарків” було передано сільськогосподарському училищу. До його складу входили житлові, господарські та тваринницькі будівлі, а також сільськогосподарські угіддя площею 207,51 га (186,05 га орної землі). Також для потреб школи передано садівництво в Рушовицях площею 5,20 га.

Зрештою, шкільне господарство мало сільськогосподарські угіддя у двох комплексах. Перший – при шкільних будівлях, складався з орної землі, луків і пасовищ та городу – займав площу 93 га. Другий комплекс – “Paulinów”, знаходився на відстані 4 км від шкільних будівель і займав площу 93,35 га.

Отже, можна зробити висновок, що училище мало чудову базу для практичної професійної підготовки за такими напрямами як: 

  • рослинництво;
  • тваринництво;
  • садівництво;
  • механізація сільського господарства.

Навчання в Річній сільськогосподарській школі розпочалося 15 січня 1958 року. Під час першого набору було прийнято 17 учнів віком від 17 до 25 років (усі чоловіки). Термін навчання в цій школі тривав 11 місяців. Заняття розпочалися 15 січня і закінчилися 15 грудня.

Першим директором школи був Станіслав Банась, а педагогічний колектив складали: Любомир Демчак, Ф. Бєґала та Я. Товарніцький. Шкільним господарством керував Мечислав Козуб. На другому році навчання школа була сумісною. Педагогічний колектив поповнився трьома вчителями та додатково працевлаштовано трьох вчителів.

Навчальні програми в сільськогосподарській школі враховували природні та економічні умови регіону, звідки набирали учнів. Завданням школи було не лише надати учням теоретичних знань, а й підготувати їх до ведення власного господарства. Також докладалися зусилля для поширення культури землеробства серед жителів села.

Відтоді минуло багато часу. Навчальний заклад активно реформувався та вдосконалювався. Сьогодні це сучасний заклад освіти, в склад якого входить і Технікум №6. Саме про його навчальні пропозиції ми й поговоримо далі.

Навчальні пропозиції технікуму

В технікумі №6 в Глогуві майбутні студенти можуть обрати такі навчальні напрямки, як:

  1. Технік ландшафтної архітектури з інновацією “Квіткові композиції”.
  2. Технік геодезист.
  3. Лісотехнік.
  4. Ветеринарний технік.

Розглянемо більш детально кожен з цих напрямків.

Технік ландшафтної архітектури

На цьому факультеті студенти вчаться проєктувати, облаштовувати та підтримувати об’єкти ландшафтної архітектури, виготовляти рослинні декорації. Випускники можуть знайти роботу в установах, що займаються зеленими насадженнями, або самостійно керувати компанією з проєктування, закладки та догляду за садами та парками, у квіткових магазинах, у флористичних студіях.

Професія надає сільськогосподарську кваліфікацію, необхідну для придбання та успадкування сільськогосподарських земель, отримання європейських та національних фондів для відкриття та ведення бізнесу в сільській місцевості.

Технік геодезист

Студенти виконують польові вимірювання, складають карти, наносять межі ділянок, готують геодезичну документацію проєктів будівництва. Випускники можуть працевлаштуватися в державних і приватних геодезичних компаніях, органах місцевого самоврядування, конструкторських бюро.

Лісотехнік

Учні здобувають широкі навички в галузі управління лісами, охорони навколишнього середовища, збереження природи та природоохоронної та лісової освіти. Випускники можуть працювати в підрозділах державних лісів, національних та ландшафтних парків, підрозділах місцевого самоврядування та державної адміністрації, а також у приватних компаніях, що надають послуги для лісового господарства та деревообробної промисловості, або вести самостійний бізнес у цій сфері.

Ветеринарний технік

На цьому напрямку студентів навчають асистувати у ветеринарних процедурах, надавати першу медичну допомогу тваринам та проводити клінічні огляди. Випускники можуть працевлаштуватися в зооклініках і клініках, зоопарках, промислових фермах, тваринницьких і агрокомбінатах, підприємствах харчової промисловості, ветеринарної інспекції праці та санітарно-ветеринарного нагляду. Здобута освіта також дає можливість самостійно вести господарство.

Професія дає сільськогосподарську кваліфікацію.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

[hubspot type=”form” portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *