fbpx

Рік 1964, 3 листопада. Цією датою відкривається п’ятдесятилітня історія Рудного комплексу загальноосвітніх шкіл. Історія почалася зі створення вечірньої сільськогосподарської школи. У день відкриття вона нараховувала 24 учні й була заснована на базі початкової школи в довоєнній віллі на вулиці Колєйовій. 

Керівником сільськогосподарської школи став Здзіслав Бергір. Також було організовано навчальний курс для дорослих та курс крою та шиття для жінок. Школа прийняла нових учнів, створила дидактичну базу, а в 1966 р почав викладати щодня. Тоді горище пристосували під кімнати та відкрили гуртожиток, спочатку тільки на зиму. Раніше, у 1965 році, для учнів обох шкіл – сільськогосподарської та початкової – було створено загальну кімнату з харчуванням. СПР закінчили 85 чол.

Ще однією важливою датою в історії школи є 1 вересня 1968 року. Рішенням повітової влади була створена Основна сільськогосподарська школа. Через кілька років, у 1971 році, початкова школа залишила приміщення, яке перейшло до ЗСР. Першим директором закладу була жінка Ірена Злотогорська, яка розпочала процес розвитку території навколо школи. 

В 1972 році Посаду директора зайняв Антоній Грущинський. Тоді було розширено та модернізовано навчально-виховну базу: завершено будівництво теплиці та парників, відремонтовано навчальні кімнати, встановлено центральне опалення, відремонтовано їдальню. У школі навчали за трьома напрямами: хлібороб, хлібороб-городник і тваринник.

 У такому вигляді, як базова сільськогосподарська школа, заклад проіснував до 2002 року, тобто 34 роки. Його закінчили 1074 учні. До 1984 року дослідження проходило у дворічному циклі, потім три роки, слід відзначити ще кілька фактів із цього періоду. 1 лютого 1977 року було створено вечірнє ПТУ із загальносільськогосподарським курсом. Учасниками були працівники кооперативних і радгоспних господарств, а також одноосібники. Школа закінчилася матурою, а перший іспит відбувся в лютому 1980 року. Дослідження тривало чотири роки. До нього зарахувалося 137 студентів, але лише 59 отримали свідоцтво про закінчення.

В 1978 році змінений на директора. Антонія Грущинського змінив тоді двадцятишестирічний Ян Дамбек, який обіймав цю посаду 28 років, до листопада 2006 року. 

У цей час набула подальшого розвитку дидактична та навчальна база: 

  • створено бібліотеку;
  • придбано трактори;
  • сільськогосподарську техніку;
  • побудовано гуртожиток (1986 р.);
  • приміщення майстерні. 

Школа значно збільшила виробництво садівництва. Почали продавати овочі та розсаду, а також хризантеми, вирощені в теплицях. Біля школи був магазин, де продавали продукти та товари для городу. 

Заклад також розширив свою пропозицію для місцевого населення сільськогосподарськими послугами. У другій половині 1990-х років школа налагодила співпрацю з ARiMR і отримала фінансування для заходів з підвищення професійної кваліфікації жителів ґміни.

Важливою подією стало створення в школі у 2005 році екзаменаційного центру. Він діє донині і є єдиним центром у Нижній Сілезії та Опольському регіоні, який проводить іспити з професії фермера.

Наразі навчальний заклад активно розвивається! Тут студенти можуть обрати декілька напрямків навчання.

Агротехнік

Обравши цю професію, ви навчитеся організовувати та виконувати роботи, пов’язані з рослинництвом і тваринництвом. 

У рамках професійного навчання ви отримаєте навички керування сільськогосподарським трактором з причепом та керування спеціальним обладнанням. Ви отримаєте водійське посвідчення категорії Т. Оскільки агробізнес – це не лише отримання сировини, а й її перероблювання, ви навчитеся організовувати та виконувати роботи, пов’язані з перероблюванням харчових продуктів, послугами та торгівлею. Ви будете знати секрети маркетингу та продажу сільськогосподарської та харчової продукції. У цій професії ви також дізнаєтесь про правила оформлення документації компанії в агробізнесі та отримання коштів у рамках співфінансування діяльності агробізнесу з фондів Європейського Союзу та коштів польського бюджету. 

Здобуваючи професію техніка агробізнесу, ви отримаєте знання та навички на межі багатьох галузей – економіки, сільського господарства, маркетингу, менеджменту, фінансів та бухгалтерського обліку чи права. З усіма цими завданнями ви ознайомитесь як на теоретичних, так і на практичних заняттях. Навчаючись у школі, ви матимете можливість зіткнутися зі своїми знаннями під час двотижневої практики на фермі чи підприємстві.

Технік ландшафтної архітектури

Технік ландшафтної архітектури – це професія для тих, хто чудово почувається в оточенні красивої природи, має ідеї щодо облаштування простору чи інтер’єру. Завдяки вивченим прийомам ви навчитеся компонувати та організовувати простір, а також з класом облаштовувати його, щоб ефект радував своєю красою та естетичністю. Ви навчитеся пройти шлях від ідеї до реалізації, і при цьому отримаєте цікаву, добре оплачувану професію. Тож якщо Ви любите спілкування з природою, Ви творчі, акуратні, маєте просторову уяву, то ця професія для Вас.

Професія техніка ландшафтної архітектури є затребуваною на європейських ринках праці. Обравши цю професію, ви навчитеся розвивати зелені зони, тобто облагороджувати міські сквери, створювати парки, присадибні ділянки, відновлювати природні властивості міських територій, озеленювати житлові масиви, проєктувати сади та об’єкти малої архітектури (альтанки, перголи), отримати водійське посвідчення категорії Т. Ви навчитеся проєктувати та облаштовувати присадибні ділянки та керувати власним виробничо-сервісним підприємством.

Технік з ландшафтної архітектури може бути прийнятий на: підприємства, в підпорядкуванні яких розташовані зелені насадження (сади, парки, сквери), в офіси та установи, що займаються проєктуванням і облаштуванням зелених насаджень, розсадники та місцеві комбінати по догляду за зеленими насадженнями, в установах з великими зеленими насадженнями (наприклад, санаторіях, базах відпочинку, житлових масивах), у підприємствах садівництва, які займаються облаштуванням, проєктуванням та утриманням зелених насаджень, у відділах архітектури місцевих органів влади як помічник дизайнера, а також в архітектурі та містобудуванні. студії планування.

Фермер

Фермер є однією з найбільш традиційних професій у Польщі, його робота полягає у вирощуванні рослин, з яких отримують харчові продукти або сировину. Нерідко фермер також самостійно переробляє зібрані рослини. Робота фермера зосереджена насамперед на забезпеченні належних умов для вирощування окремих видів рослин (картоплі, буряків, зернових та багатьох інших) та постійному нагляді за їх правильним ростом. Праця фермера – це фізична праця, але сьогодні полегшена використанням спеціалізованої сільськогосподарської техніки.

Фермери зайняті на сільськогосподарських угіддях, плантаціях та інших орних землях, що належать великим сільськогосподарським підприємствам, але більшість із них мають власні господарства. Отримані знання та навички перетворюються на більш ефективне управління власною фермою, а сільськогосподарська освіта відкриває шлях до привабливих державних програм або програм ЄС, наприклад, спрямованих на молодих фермерів.

Кухар

Кухар — це людина, яка готує різні види страв, страв, закусок і навіть тортів і десертів. Часто буває, що клієнтів приваблює не місце, а конкретний кухар. Професійний шеф-кухар — це чудовий майстер, але водночас і справжній художник, який може створити кулінарний шедевр. Кухар, який працює шеф-кухарем, керує командою людей, які працюють на кухні. Його завдання — забезпечити ефективну організацію кухні та відповідну якість страв, що подаються.

У роботі кухаря найважливішими є почуття смаку та запаху, а також естетичне почуття та почуття елегантності. Цьому співробітнику повинна бути притаманна подільність уваги, а також незалежність та ініціатива, що дозволить розробляти нові страви.

Кухарем можна працювати в ресторанах, готелях, барах. З розширенням громадського харчування багато кухарів знаходять свій шлях до роботи, пов’язаної з громадським харчуванням. Як шеф-кухар, кухар може відповідати за команду співробітників і приділяти більше уваги менеджменту.

Підсумуємо

В навчальному закладі все облаштовано таким чином, щоб учні навчалися із задоволенням та отримували максимальну користь від здобутих знань. Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в сільськогосподарській школі у Рудні, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *