fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

За час війни Польща стала для Українців ледве не другою домівкою! Й ми всі дуже вдячні полякам, які стали для нас справжніми друзями. Польща підтримувала та підтримує українців в нашій боротьбі. А також надала можливість здобути освіту в польських навчальних закладах за спрощеною процедурою.

Сьогодні ми поговоримо про такий документ, як Карта тимчасового перебування.

Що таке Карта тимчасового перебування та чи потрібна вона?

Отже, студенти можуть перебувати в Польщі на підставі національної візи типу D. Такий документ видається строком на 1 рік максимум. Також для його оформлення є підставою дозвіл на тимчасове перебування. Його, як правило видають на строк навчання, але не більше, ніж на один рік.

Карта тимчасового перебування на території Польщі має певні переваги. Головними є наступні:

  • студенти мають змогу подорожувати країнами Шенгенської зони строком до трьох місяців впродовж пів року без віз. Хоча звертаємо вашу увагу на той факт, що тепер таку змогу мають і ті, хто є власником національної візи;
  • якщо студент вчиться на стаціонарі, то з таким документом він може влаштуватись на роботу без спеціального дозволу. Наприклад, студенти, які мають візу, можуть працювати лише в літній час.

Проте є певні нюанси, про які варто знати. В першу чергу вони пов’язані з певними незручностями та клопотами, які виникають під час отриманням дозволу на тимчасове проживання:

  1. Перша проблема в тому, що процедура отримання дозволу може бути досить тривалою та виснажливою. 
  2. Друге полягає в тому, що потрібно буде сплати за певні юридичні процедури для отримання дозволу, а також за саму карту перебування. 
  3. Третє – потрібно зібрати повний пакет документів, який включає прописки, довідки про стан банківського рахунку, медичного страхування у Польщі тощо.

Все це звісно ускладнює процес, але в більшості випадків не зупиняє тих, хто твердо вирішив отримати документ.

Як і де можна отримати документ?

Видає дозвіл на тимчасове перебування у Польщі воєвода місцевої адміністрації. Студент повинен звернутися у відділ у справах іноземців воєводської адміністрації. Подача документів проходить або за особистої присутності, або їх можна надіслати поштою.

Дуже важливо звертати увагу на те, що за законодавством Польщі кожна особа, яка перебуває в країні, повинна зареєструвати своє місце проживання, тобто отримати прописку – zameldowanie.

Крім того, учень має надати й довідку, яка свідчитиме про те, що його зараховано до ВНЗ із зазначеним терміном завершення навчання. Якщо навчатись студент буде безкоштовно, то має бути й довідка про те, сплата за навчання й дійсно не буде стягуватись. Якщо навчання буде платним, то і довідка повинна бути відповідною, тобто такою, що підтверджує оплату.

Також потрібен буде документ, який буде підтверджувати наявність страховки – медичне страхування на території Польщі. Крім того, потрібно надати копію квитанції про сплату першого внеску.

Студент має надати документ, який буде підтверджувати наявність коштів. Наприклад, довідка з банківської установи про наявність достатньої суми коштів на рахунку. Відзначимо, що для іноземців ця сума становить 800 злотих на місяць. До всіх перелічених документів слід долучити квитанцію про сплату процедури отримання.

Підсумуємо

Отже, коли всі документи будуть забрані та надані, то процедура їхнього розгляду буде тривати близько 2-х місяців. Коли дозвіл на тимчасове перебування буде схвалено, то для отримання Карти потрібно прибути особисто. Перед цим студент повинен за неї сплатити. 

Перш ніж поставити підпис на документі студент повинен уважно перевірити, чи немає на карті помилок.

Отака от корисна інформація для тих, хто планує навчатись в польському ВНЗ. Якщо ви бажаєте дізнатись більше про правила вступної кампанії, подання документів тощо, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! 

Нагадуємо, що для успішного навчання в Польщі потрібно володіти польською мовою! Тому наполегливо радимо вам подумати над цим питанням заздалегідь. До речі, ГО “Atomy” і з цим вам можуть допомогти. В нас є програми по вивченню як англійської, так і польської мов. Тому, звертайтесь! Заповнюйте форму під цим записом, вказуючи з яким саме питанням ви до нас звертаєтесь, й ми з вами обов’язково зв’яжемося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *