fbpx
безплатна освіта в Польщі для українців

Навчання в Польщі – це можливість отримати диплом європейського рівня та згодом влаштуватись на роботу в будь-якій країні ЄС. Та що потрібно для того, щоб вступити в польський ВНЗ та навчатись безкоштовно?

Саме таке питання прилетіло в Direct нашого профілю в Instagram. І ми подумали, що було б добре розібрати це питання більш детально.

Вивчайте мову

Перше, що вам потрібно враховувати – це необхідність знання польської мови. В усіх навчальних закладах Польщі навчальний процес ведеться виключно польською мовою. А з цього витікає, що майбутній студент має добре володіти польською, щоб:

  • розуміти викладачів;
  • виконувати завдання;
  • спілкуватися з однокурсниками.

Абітурієнт має надати сертифікат про рівень володіння польською, а також пройти співбесіду з деканом факультету або ректором університету.

Є заклади, де паралельно ведеться навчання англійською. Та і в цьому випадку потрібно підтвердити рівень знання мови.

До речі, про рівень знання мови! В обох випадках він має бути не нижче С1.

Наявність Карти Поляка

Абітурієнти, яким пощастило мати Карту Поляка, також можуть претендувати на безкоштовне навчання в польському державному виші. Звісно, наявність такого документа не полегшує процесу вступу, проте дає перевагу.

Цікавим фактом є те, що для отримання Карти Поляка теж потрібно добре володіти польською мовою. 

Якщо є статус біженця

Зараз багато українських учнів опинилися на території Польщі, рятуючись від війни в Україні. З цієї причини багато навчальних закладів пішли на поступки абітурієнтам, які виявили бажання вступити до ВНЗ саме в Польщі.

Згідно з законом від 12 березня 2022 р. про  допомогу громадянам України, які прибули до Польщі через збройну агресію росії, освіта в Польщі для українців може бути безкоштовною. Проте важливо розуміти на яких умовах і для кого.

Наприклад, українці, які легально перетнули кордон із Польщею після 24 лютого 2022 року, мають право на тимчасовий захист:

  • перебувати в країні протягом 18 місяців;
  • користуватися системою освіти;
  • медичними послугами;
  • отримувати соціальну допомогу на рівні з громадянами Польщі. 

Але якщо із державними садочками та школами для українських дітей все зрозуміло, то із державними вишами ситуація трохи інша.

Державні університети можуть виділити певну кількість безкоштовних місць для абітурієнтів. Але зараховувати їх будуть все одно на конкурсній основі.

Мало того, українські студенти, які мають статус біженців, звільняються від оплати за навчання тільки на строк 18 місяців, починаючи з 24 лютого цього року. По факту це значить, що у цьогорічних абітурієнтів освіта дійсно може бути безкоштовною. Але це стосується лише 2022 року і подальшого розвитку подій тощо.

Підсумуємо

То чи може студент з України вчитися в Польщі безкоштовно? Відповідь — так, може. Але є певні умови, які необхідно враховувати. І як не крути головна умова – це знання польської мови!

Якщо ж ви бажаєте дізнатись більше про можливості безкоштовного навчання в польських ВНЗ, то пишіть нам на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або звертайтесь до наших менеджерів за телефонними номерами  📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!

Ще один варіант – це заповнити форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *