fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Витрати хвилюють всіх, а особливо тих, хто знаходиться за кордоном. А коли мова йде про студента, який навчається в Польщі, то, звісно, що питання фінансів загострюється ще більше. 

Тому ми вирішили розглянути його настільки детально, наскільки це можливо. В пошуках необхідної інформації ми різні інформаційні ресурси. 

І перше, що потрібно зазначити – студенти діляться на декілька категорій:

  1. Ті, хто має необмежений бюджет.
  2. Ті, хто максимально економить з першого дня навчання.
  3. Ті, хто поєднує навчання й роботу, забезпечуючи себе фінансово самостійно.
  4. Ті, хто повністю залежить від батьків.

Певно, що деякі з цих категорій можна поєднати між собою. Все залежить від можливостей батьків та цілеспрямованості й впевненості дітей.

В будь-якому випадку нижче ми склали приблизний підрахунок студентських витрат в Польщі.

Скільки потрібно на проживання

Якщо студент планує проживати в гуртожитку, то в такому випадку вартість буде повністю залежати від типу власності. Якщо гуртожиток приватний, то це буде коштувати доволі дорого. Однак й варіативні можливості в такому випадку більші – кімнати на одне, два, три місця. Умови проживання теж різні.

Якщо такий варіант задорогий для студента, то він може віддати перевагу гуртожитку при навчальному закладі. В цьому випадку вартість проживання буде нижчою, але й такого різноманіття вибору умов тут теж не має.

Звісно, можна орендувати квартиру. Та цей варіант теж важко назвати дешевим. В цілому ж вартість залежить від типу квартири, її стану, міста та району, в якому вона знаходиться.

Скільки потрібно на харчування

Підрахувати, скільки коштів потрібно на харчування студенту, ще складніше. Все тому, що це питання є виключно індивідуальним. Тут все залежить, де студент буде харчуватися:

  • в університетській їдальні;
  • в кафе;
  • готуватиме вдома.

Якщо взяти вартість продуктових закупів на місяць, то студенту знадобиться мінімум 100 злотих, максимум – 1000 злотих.

Якщо ж вибір пав на кафе, то тут вартість, наприклад, піци складає близько 30 злотих, а вартість пасти – до 40 злотих. При цьому салат буде коштувати не більше 35 злотих. В цілому харчування в кафе або пабі коштуватиме студенту близько 40 злотих на день. Харчування в університетській їдальні коштувати до 18 злотих. І це вартість повноцінного гарячого обіду.

А як треба кудись поїхати

Витрати на транспорт теж потрібно брати до уваги! Звісно, в Польщі студенти можуть оформити собі студентський проїзний, що дозволяє суттєво зекономити на транспортних послугах.

Наприклад, вартість одноразового проїзду у громадському транспорті на 75 хвилин з можливістю пересадки коштує близько 5 злотих. При наявності студентського квитка поїздка буде на 50% дешевшою.

Тому, коли ви приїхали на навчання в Польщу, то подумайте над тим, щоб придбати такий проїзний!

Інтернет та послуги мобільного зв’язку

У випадку з інтернетом студентам в Польщі буває простіше. Все тому, що більшість гуртожитків та навчальних закладів мають безкоштовний Wi-Fi. Безкоштовний тому, що його вартість зазвичай вже включена в орендну плату за кімнату.

Що стосується мобільного зв’язку, то тарифний пакет з безлімітним інтернетом коштує приблизно 35 злотих. При цьому до обраного тарифу студент може ще й під’єднати телебачення. Однак за цю послугу доведеться сплатити додатково.

Медична страховка

Здоров’я – це те, чим не можна нехтувати! Тому кожен студент повинен мати медичну страховку. Зазвичай, до навчального закладу не приймають учнів без медичного страхування. Тому це теж певна, але важлива стаття витрат.

Українські студенти не звикли до медичного страхування. В нас ця система тільки запроваджується, але в Польщі вона діє вже давно, а отже є повністю відпрацьованою та налагодженою.

Медичне страхування в Польщі – це зручно та практично! Тому про це ми краще розповімо іншим разом, щоб нічого не пропустити.

Підсумуємо

Ми перелічили тільки головні витрати, які обов’язково має брати до уваги майбутній студент. Це без витрат на навчання, оскільки в багатьох закладах Польщі воно може бути безкоштовним. 

Також пам’ятайте, що має бути й додаткова стаття витрат – на непередбачений випадок або ж, якщо студент захоче, наприклад, записатися в спортзал. Хоча не факт, тому що в багатьох гуртожитках при навчальних закладах Польщі діють спортивні секції, бібліотеки, різноманітні гуртки за інтересами тощо.

Та все може бути! Наприклад, у дівчат додаткові витрати – це похід до перукаря. У хлопців інші витрати. Ми ведемо до того, що “резерв”у студента завжди має бути.

Якщо ж ви ще тільки шукаєте навчальний заклад, який буде відповідати всім вашим вимогам, то звертайтеся до менеджерів ГО “Atomy” за цими номерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж заповніть форму під цим записом і ми з вами зв’яжемося найближчим часом. Також ви можете написати на безпосередньо на електронну пошту – atomy.ekpi@gmail.com.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *