А ви знали, що Дж. Р. Р. Толкін був філологом? Ну. тепер знаєте. І це значить, що він був тим, кого зараз називають “історичним лінгвістом”, тобто він вивчав мови. Але не просто мови інших країн чи народів, а такі мови, як:
- англосаксонська (давньоанглійська);
- давньоскандинавська.
І саме ці мови він згодом використовував для того, щоб створювати та розвивати мови та цивілізації вигаданих світів. Хіба може не зачаровувати співуча ельфійська мова з трилогії “Володар перснів”?
Але якщо повернутися до розгляду самої спеціальності, то ті, хто обрав напрямок філології, то вони будуть вивчати історію та еволюцію мов, особливо європейських, протягом історії людства.
Адже сама по собі філологія передбачає вивчення старих, мертвих мов, які зафіксовані лише в письмових джерелах. Тобто ними вже ніхто не розмовляє. Найбільш популярні мови серед філологів – це:
- санскрит;
- іврит;
- давньогрецька;
- латина;
- давньоанглійська;
- давньоскандинавська;
- давньоверхньонімецька.
Якщо говорити про сучасне вивчення філології, то тепер студенти не тільки вивчають мертві мови та їхню історію. Тепер цей напрямок навчання має гуманітарний характер та багатовимірно розвиває студентів. Чому це важливо? Тому що такий підхід до навчального процесу дозволяє студентам після закінчення навчання знайти роботу практично в будь-якій галузі, якщо вони відповідно адаптують свої професійні компетенції.
Тому цілком можливо. що випускника-філолога чекає наукова кар’єра! Все цілком і повністю залежить від його бажання, здібностей та зацікавленості. Наприклад, якщо випускник хоче знайти себе у книжковому видавництві, він або вона підготуєте себе до роботи редактора, видавця чи коректора.
Можуть філологи знайти себе й в журналістиці! В такому випадку студенти обов’язково практикуються редагувати гарні тексти в редакціях телебачення, радіо, онлайн- чи друкований видань. Письменницькі навички, допитливості та начитаність дозволить влаштуватись на роботу і в рекламне агентство. Адже гарному філологу набагато простіше створювати різноманітні слогани, тексти та маркетингові концепції.
Наддаток, саме філологи мають всі шанси стати гарними письменниками чи поетами. Адже під час занять з поетики та теорії літератури студенти дізнаються про різні літературні методи.
І, звісно, філологи часто можуть працювати присяжними перекладачами чи викладати в мовних школах.
Цей навчальний напрямок дійсно є універсальним! Тому ми б хотіли розповісти вам, де ви можете вступити на спеціальність філолога в Польщі:
- Варшавський університет соціальних і гуманітарних наук (Humanistycznospołeczny Uniwersytet SWPS);
- Суспільна Академія наук у Варшаві (Społeczna Akademia Nauk w Warszawie);
- Академія Фінансів та Бізнесу “Вістула” у Варшаві (Akademia Finansów i Biznesu Vistula);
- Економіко-Гуманітарна Академія у Варшаві (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie);
- Яґеллонський університет у Кракові (Uniwersytet Jagielloński);
- Краківська Академія імені Анджея Фрича Моджевського (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego);
- Академія Прикладних Наук Вінцента Поля в Любліні (Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie);
- Університет Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej);
- Університет Банківської Справи у Вроцлаві (Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu).
Додамо, що людина з освітою філолога не буде сушити собі мозок, де знайти роботу. Вона може займатися викладанням, робити переклади та копірайтинг, займатися журналістськими матеріали на замовлення, редагування книг і статей тощо. Крім того, коли ви знаєте багато іноземних мов, то можете спокійно подорожувати світом, не турбуючись з приводу того, чи зрозумієте людей навколо або, чи зрозуміють вас.