fbpx

Екскурсія до столиці Польщі – літо з “Atomy”

Навчання, подорожі, відпочинок у Європі

Екскурсія до столиці Польщі – це одна з частин програми літнього табору “Atomy”. Хто з наших читачів знає, яке місто є столицею сучасної Польщі? Впевнені, що більшість відповість, що цим містом є Варшава. І, звісно, вони будуть абсолютно праві! Сьогодні сучасна столиця Польщі дійсно Варшава. Проте так було не завжди.

Трішки цікавинок з історії польської столиці

Всі. хто цікавиться історією Польщі, знають, що до певного часу роль столиці в державі виконувало місто Краків. Був час, коли столицею Польщі було місто Ґнезно, яке було першою резиденцією польських королів.

Якщо ж ми звернемо увагу на шкільну програму, то дізнаємося, що Ґнезно виконувало функцію столиці до 1039 року. До 1596 року столицею був Краків, а вже потім Варшава. Якщо ж розглядати історичні факти детальніше, то стане ясно, що все набагато складніше.

Під час екскурсії столицею діти дізналися, що Варшава була заснована відносно пізно. Вона була одним з центрів Мазовецького князівства П’ястів. Мазовія ще з часів Казимира Великого (1333–1370 рр) була васалом польської Корони. Проте до складу польської держави вона ввійшла лише 1526 року, після того, як урвалась місцева лінія династії П’ястів. 

Варшава відрізняється вигідним розташуванням – майже в центрі держави. І саме це посприяло тому, що король Сиґізмунд Авґуст заснував тут свою резиденцію, куди скликав представників шляхти на сейми. А Сейм – це вища законодавча влада Речі Посполитої. 

Наприкінці 16 століття під час владування Сиґізмунда III Вази, який правив водночас у Речі Посполитій та Швеції, королівський двір був остаточно перенесений у Вашаву. Тим не менш, офіційний рік перенесення 1596 і це символічна дата.

На початку 17 століття у Варшаві ще перебудовували стару фортецю. Весь цей час король і його двір знаходився в Кракові. Після повернення з війни с Москвою у 1611 році він остаточно перебрався жити в Варшаву, де і знаходився аж до самої смерті. 

Син Сиґізмунда остаточно закріпив статус Варшави як резиденції королів. Він збудував в місті колону Сиґізмунда на Замковій площі. І до сьогодні це одне з найвидатніших місць Варшави.

Цікаво правда? І це лише маленька частинка історії Польщі. А скільки всього дізналися діти під час екскурсії до столиці Польщі в літньому таборі “Atomy”! До речі про екскурсію…

Екскурсія до столиці Польщі

Всі хто був в літньому таборі з “Atomy” можуть похвалитися тим, що були на мега цікавій екскурсії з мега класним екскурсоводом Наталією Романів @nataliya.romaniv.7.

Розпочалось усе на ринковій площі Старого міста. Все було, як зазвичай, на польській мові, але, якщо виникали питання, то пані Наталя з задоволенням все пояснювала українською!

Діти отримали інформацію та багато позитивних вражень про:

  • Королівський замок, який колись був резиденцією правителів Речі Постолитої;
  • побачили скарбничку у вигляді годинника у дворі цього замку і кинули туди декілька монет;
  • відбулася зустріч із Дзвоном, що виконує бажання. Звісно, якщо провести ритуал. Всі ходили довкола нього і загадували свої бажання;
  • побачили найменший будиночок у Варшаві;
  • легенда про сиренку – символа Варшави, змусила багатьох замислитись. А може справді…?

Нашу прогулянку вирішила зіпсувати погода, але ми не з тих, хто складає руки! Тому ми знайшли вихід, а точніше перейшли до формату об’їзної екскурсії. Під час поїздки діти побачили та почули про визначні місця Варшави, а таких немало. Варшава відкрилась нам з іншої сторони, за що не перестанемо дякувати пані Наталі!

А завершився цей насичений день у Варшаві веселим шопінгом! І як вважаєте, залишились у нас сили на нього?

Якщо ви теж хочете потрапити до табору “Atomy” і відвідувати цікавезьні екскурсії, заняття і т.д., то гайда до нас – дзвоніть нашим менеджерам 📞+380674550190, 📞+380993675750. Також ви можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або заповнити форму нижче.

Крім того, нагадуємо вам про те, що ми набираємо всіх бажаючих до групи по вивченню польської мови. Бажаєте долучитись? Просто тисніть на помаранчеву кнопку в нижній частині сторінки!

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *