fbpx

Вчора в нас був день, що надихає! Ми відвідали Болестрашице – надзвичайний ботанічний сад, який знаходиться на 30 гектарах.

Болестрашицький дендропарк заснований у 1975 р. Знаходиться за 7 км на північний схід від Перемишля. Належить до цінних пам’яток природи та культури Малопольщі. У Болестрашицях поєднується історія і сучасність. Історичний план включає парк і садибу, де в середині ХІХ століття жив і працював видатний художник Пьотр Міхаловський.

Наскільки це гарне місце дивіться на фото! 

Після прогулянки парком дітей чекали смаколики – смажені на вогні ковбаски. До речі, тарілки, на яких розкладали їжу, теж їстівні! Це приклад справжнього екологічного підходу, коли замість пластику використовується не просто матеріал, який можна переробити, а навіть з’їсти.

Напередодні діти отримали завдання розрахувати, який екологічний слід кожен з них лишає на Планеті, в країні, де живе тощо.

До завдання діти віднеслись відповідально! Створили мапу з “лапками”, розмір яких вказував на те, наскільки “про екологічною” є поведінка кожного учасника.

А ще діти створювали справжні меблі з картону. І робили це вони без клею та скотчу! Результат просто вражає. Діти проявили максимальний креатив та добре повеселилися.

І от сьогодні Аtomy готують виставку робіт в рамках екологічного проєкту! Команди будуть представляти свої роботи, які зробили за час перебування на проєкті.

Так, на жаль все рано чи пізно закінчується. Наш екологічний проєкт добігає кінця й виставка є підбиттям підсумків – роботи всіх учасників, що вони усвідомили, чому навчилися.

А навчилися й усвідомили діти справді багато!

  1. Перше – дізналися про шкідливість пластику та його небезпеку для цілої Планети.
  2. Друге – навчилися використовувати вторинно матеріал, який вже був використаний.
  3. Третє – усвідомили, що екологія – це здоров’я нашої Землі й всі ми маємо бути екологічно свідомими.

І тепер діти знають, що кожен з них може долучитися до турботи про нашу планету. Для цього треба:

  • відмовитися від поліетиленових пакетів, замінивши їх паперовими аналогами та сумками з тканини;
  • відмовитися від пластикового посуду, використовуючи замість нього ємності зі скла, нержавіючої сталі та алюмінію;
  • купувати воду лише у скляній тарі, а для гарячих напоїв застосовувати кружки-термоси;
  • повністю відмовитись від штучних тканин на користь натуральних;
  • відмовитися від купівлі пластикових дитячих іграшок або хоча б мінімізувати їхню кількість;
  • якомога рідше змінювати сучасні гаджети та побутову техніку – утилізація e-пластика практично неможлива;
  • брати активну участь у різних акціях та заходах на тему екології;
  • віддати перевагу екодизайну;
  • сортувати сміття, щоби відходи життєдіяльності потрапляли на переробку.

Багато компаній, які дійсно турбуються про екологію, запустили у продаж шампуні, кондиціонери та гелі для душу у формі брусків. Це теж вагомий внесок у боротьбу із пластиковим забрудненням.

Якщо просто дотримуватися адекватних принципів гігієни та здоров’я, а не маркетингових гасел, які вселяють, що від кількості куплених засобів гігієни залежить здоров’я, то це також дозволить зменшити кількість споживаних засобів в пластиковому пакуванні.

Кожна людина може вплинути на масштаби забруднення природи пластиком! Причому як позитивно, і негативно. Тим, хто хоче допомогти у розв’язанні проблеми з поширенням мікропластику, потрібно лише привчити себе до культури споживання.

А сучасна людина споживає стільки, що її стародавньому предку вистачило б на все життя! І це також серйозна проблема. Адже не даремно є такий вислів: “Не бери від природи більше, ніж тобі потрібно”. Ця проста істина потонула під рекламними слоганами та пропагандою, які закликають купувати більше “пластикової” продукції.

Чим більше людей намагатиметься замінити будь-яку продукцію, що містить пластик, на екологічну альтернативу, тим менше скупчуватиметься сміття, що перетворюється на токсичний мікропластик! Й команда Atomy зробила свій вибір – ми за світ без пластику!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *