fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Українська мова – це мова краси та душі! Вона дивує та захоплює своїми виразами, співучістю. Це мова, якою відомі на весь світ поети та поетеси писали надзвичайні твори.

Мова є нашою гордістю та справжнім скарбом. Її неодноразово намагалися викорінити та заборонити, а над її носіями влаштовували справжній геноцид. Але наша солов’їна мова вижила та розквітла. Сьогодні вона лунає по всьому світу, пробуджуючи в людях дух свободи.

Сьогодні ми хочемо навести вам кілька цікавих фактів з історії української мови та писемності.

Цікаві факти, які варто знати

Українська мова має багату та довгу історію. Станом на сьогодні її сучасний варіант налічує понад 250 тисяч слів! Цікаво те, що найбільшу схожість наша мова має з:

  • білоруською;
  • польською;
  • сербською.

А от мова агресора схожа на нашу солов’їну тільки на 60%. І це якщо не брати до уваги велику кількість фонетичних відмінностей!

Що стосується вимови, то тут найбільша схожість зі словацькою мовою та чеською.

А чи знаєте ви, які слова були записані першими саме українською мовою? Тоді запам’ятайте, що в 448 році н.е. візантійський історик Пріск Панікійський вперше записав на папері такі українські слова, як мед та страва. Так, це було так давно! Не дивно, що багато лінгвістів зараховують українську мову до найдавніших зі слов’янських мов.

А ще цікавий факт. Наша мова має майже на кожне слово зменшувально-пестливу форму “вороги-вороженьки”.

Перший україномовний буквар було випущено в 1574 році у Львові. До наших часів зберігся тільки один екземпляр з цієї партії. Сьогодні його дбайливо зберігають в бібліотеці Гарварду.

Додамо, що українська мова багата і на синоніми. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів, а слово “бити” має їх аж 45!

Підсумуємо

Ще можна довго розповідати про українську мову, її історію. Бо цікавезних фактів дійсно багато!

Але ми хочемо додати тільки одне. Наша солов’їна мова сьогодні – це теж зброя! Дотиком пера чи словом кожен, хто говорить, щебече, гомонить, балакає, пише – кожен складає та укріплює фундамент української свідомості.

Українська мова завжди була та буде мовою вільних людей! 

Тому вивчайте її. Не встидайтеся невірних слів і фраз. Робіть помилки та виправляйте їх. Адже шлях до перемоги завжди тернистий, але якщо не здаватися, а ми не здамося, то перемога буде за нами – за Україною та українцями!

Тому розмовляйте українською мовою та продовжуйте бити, гатити, трощити й періщити ворога!

З Днем української мови та писемності!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *