fbpx

Через війну дуже багато українців змушені були покинути свої домівки й виїхати за кордон. Більшість виїхали саме до Польщі. Ми дуже вдячні нашим польським друзям й уряди Польської Республіки за те, що гостинно прийняли наших громадян та надали всю необхідну допомогу. Дякуємо вам за все, що ви зробили та продовжуєте робити для українців!

Польща надала Україні підтримку на військовому, гуманітарному та економічному фронті. Мало того, поляки активно сприяють й цифровій інтеграції українців. Для наших громадян, які звикли користуватися українською Дією, в Польщі створили аналог – Diia.pl.

Що це таке?

Diia.pl – це цифровий документ у місцевому додатку, що має назву mObywatel. Цей документ надає офіційні підстави для того, щоб легально перебувати в Польщі. Додамо, що це є повністю цифровий документ в ЄС.

За допомогою такого документа можна підтвердити:

  • ім’я та прізвище;
  • присвоєний номер PESEL;
  • дату й місце народження;
  • громадянство;
  • статус тимчасового захисту.

В додатку можна завантажити навіть фото для ще більшої зручності користування.

Головна особливість польської Дії в тому, що ви можете безпечно показувати свої персональні дані, підтверджувати, що законно перебуваєте на території Польщі. Мало того, цей документ дозволяє українцям навіть подорожувати країнами Європейського Союзу, а також отримувати державні послуги.

У Diia.pl статус тимчасового захисту прирівнюється до електронної карти тимчасового побуту в Польщі!

Як отримати документ?

Тепер розберемо детально, як можна отримати такий електронний документ та хто має на це право. Перше, отримати документ можуть українці, які евакуювалися до Польщі через повномасштабну війну в Україні.

Для цього потрібно мати громадянство України, бути повнолітнім, мати польський ідентифікаційний номер, а також мати активний довірений профіль. 

І головна умова – потрібно встановити польський додаток mObywatel, в якому ви й відкриєте документ польської Дії.

А як бути, коли вам ще немає 18-ти років? Адже за законодавством Польщі активувати електронний підпис в польських адміністраціях не можна для тих, кому ще не має 18-ти. А без такого підпису отримати електронний документ неможливо.

Вихід є! Звертаючись знову ж до законодавства Польщі, ми дізнаємося, що діти від 13-ти до 18-ти років вважаються обмежено дієздатними. І це дає їм право на отримання власного електронного підпису. Для цього потрібно подати заяву в адміністрацію міста, а далі вже на підставі цієї заяви активувати документ польської Дії.

Пояснюємо простими словами. Неповнолітні можуть отримати електронний документ, але це має відбутися за спеціальною процедурою. І тут головна перепона в тому, що польські місцеві адміністрації поки ще не мають скоординованості дій в цьому питанні. Проте це лише тимчасово. Вже скоро адміністрації налагодять процес і все буде відбуватися швидко.

Але, якщо чесно, ми дуже сподіваємось, що зовсім скоро всі українці зможуть повернутися додому. Ми віримо, що Україна переможе! І ви не падайте духом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *