fbpx

А ви про це знали? Ні?! Тоді сьогодні ми наведемо вам аж п’ять переваг читання перед сном. Адже всього 20-30 хвилин читання щовечора може мати дуже позитивні наслідки для вас.

От, наприклад – ви пам‘ятатимете більше. Під час сну мозок переводить всі спогади з короткочасної пам‘яті у довготривалу. Це означає, що те, що ви читаєте безпосередньо перед сном, ви пам‘ятатимете краще у довготерміновій перспективі, а згадки про сюжет книги, наприклад, будуть не асоціативними, що характерно для короткочасної пам‘яті, а структурними.

А ще читання заспокоює і знімає стрес, що в наш час вкрай важливо! Так, це чудовий спосіб позбутися тривоги та стресу, отриманого протягом дня. Замість того, аби боротися з негативними думками, ви можете поринути у казкові літературні світи. Багато лікарів рекомендують щоденне читання як заспокійливий ритуал. Воно змушує вас лягти у ліжко, насолоджуватися тишею і відволіктися від негараздів.

Також читання допомагає заснути. Доведено: читання перед сном сприяє спокійнішому нічному сну. Зокрема, читання паперової книги спонукає до швидшого і більш комфортного засинання.

Крім того, це гарна вправа на концентрацію. Читання загалом розвиває здатність концентруватися на чомусь, а читання у ліжку — ідеальний варіант зосередитися саме на книзі. Адже вам не доведеться боротися з купою всього, що може відволікти від омріяного сюжету протягом дня.

Читання допомагає виплесніть емоції. Трохи легше бути емоційно відкритим, якщо читаєш у своєму ліжку, а не на роботі, коли ваш співробітник поруч обідає, наприклад. Ви можете вільно сміятися або плакати, коли занурюєтесь у книгу у приватному просторі, і просто насолоджуватися цими емоціями.

І найголовніше! Читати треба паперові книжки! Ні, ми нічого не маємо проти електронних, але електронна книжка – це все-таки гаджет, а перед сном потрібно мінімізувати будь-які контакти з електронними гаджетами.

До речі, а які книжки ви любите читати? Може у вас є особливі, які ви багато разів перечитуєте? Та й взагалі – чи любите ви читати книги?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *