fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Зерувкою називають спеціальний підготовчий курс, який мають пройти ті, хто бажає навчатись в університеті Польщі. Зазвичай цей курс триває від шести місяців до одного року. 

Розберемося детально, що таке Зерувка і навіщо вона потрібна.

Навіщо потрібен нульовий рік? 

Навчання за кордоном завжди передбачає певний період адаптації. Це стосується не тільки мови, а й культурного середовища. І тут варто розуміти, що далеко не всі студенти можуть швидко призвичаїтись до нового середовища. 

А коли студент обрав спеціальність лікаря, інженера чи, наприклад, біотехнолога, то навчання буде включати необхідність розуміти та використовувати певну термінологію. І якщо рівень знання польської мови низький, то навчальний процес не принесе бажаного результату.

Мало того, бувають ситуації, коли студента зарахували в університет занадто пізно. В такому випадку витрачати цілий рік на вивчення іншої мови просто не практично.

От саме для таких випадків і потрібен такий курс, як Зерувка або нульовий рік, який дозволяє опанувати мову та швидше адаптуватися до життя в іншій країні.

Що містить курс

Зерувка – це активне вивчення польської мови. При чому не тільки у випадку, коли студент вже має  певні мовні знання, а коли геть не володіє польською. Заняття зазвичай проходять по буднях і студенти на курсі вивчають не тільки мову, а ще й історію Польщі, її культуру та термінологію тої професії, яку обрав студент.

Сам навчальний процес зазвичай проходить на базі університету. Тому абітурієнт фактично стає студентом, а тому він теж має студентський квиток, який дає можливість економити на користуванні громадським транспортом та на відвідуванні різних культурних заходів.

Коли курс добігає кінця, то студент отримує відповідний сертифікат, який має важливе значення вже при зарахуванні безпосередньо на навчання.

Про переваги та недоліки

Зерувка має певні переваги. Так, цей курс дає можливість швидше адаптуватись в новій країні. Крім того, студенти вчаться вільно розмовляти та писати польською мовою. При складанні мовного іспиту студент отримує сертифікат рівня С1, а це вже дозволяє претендувати на безкоштовне навчання в державному університеті.

Що стосується недоліків, то вони полягають в наступному:

  • вартість навчання часто сягає більше тисячі євро – це трохи дорогувато для посереднього абітурієнта;
  • за бажанням вивчити польську мову можна й самостійно, обравши якісний мовний курс, де по закінченню навчання видається сертифікат про отримані знання;
  • головний недолік полягає в тому, що нульовий рік практикують далеко не всі виші Польщі.

В усьому іншому Зерувка – це добре!

Чи варто вступати

Рішення про те, чи варто вступати на нульовий рік, кожен абітурієнт має приймати сам. Все залежить від того, в яких умовах перебував студент до вступу в університет.

Відзначимо, що мова йде про Польщу, а це країна, яка має близьку до нас культуру та мову. Тому ніяких особливих складнощів у майбутнього студента під час адаптації виникнути не має. Але, звісно, все залежить ще й від індивідуальних особливостей.Якщо ви ще вагаєтесь стосовно того, чи потрібен вам нульовий рік, то команда ГО “Atomy” вам в цьому допоможе. Ви можете зателефонувати нашим менеджерам за цими номерами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або ж пишіть листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете заповнити форму під цим записом і ми обов’язково з вами зв’яжемося.

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *