fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Працевлаштування в Польщі – це мета багатьох громадян з інших країн. Дуже багато зараз в Польщі й українців. Адже Польська Республіка й до війни приваблювала наших співгромадян гарними умовами праці та заробітними платами.

Для того, щоб звичайний громадянин з іншої країни міг влаштуватись на роботу в Польщі, йому потрібно отримати відповідний дозвіл. Однак є тут і виключення. Деякі іноземці можуть влаштовуватись на роботу, не оформлюючи такий дозвіл. Стосується це й тих, хто перебуває в країні на підставі дозволу на тимчасове проживання – Карти перебування. А ви вже знаєте, що такий дозвіл найчастіше видають тим, хто навчається в польських навчальних закладах.

Додамо, що влаштовуватись на роботу в Польщі без дозволу також можуть й ті, хто вже закінчив польський ВНЗ.

А чи можна без дозволу студентам на стаціонарі?

До всього варто додати, що звільняються від необхідності оформлення дозволу на працевлаштування й громадяни, які мають Карту поляка. А от студенти, які навчаються на стаціонарній формі, тобто щоденно, можуть працювати тільки три місяці на рік. А точніше під час літніх канікул – з липня по вересень включно.

Які професії популярні в Польщі зараз

На останок додамо, що в Польщі зараз досить популярними є майже всі спеціалісти, які пов’язані зі сферою ІТ. Власне, така тенденція помічена майже в усіх країнах Європи й не тільки. В Україні ІТ-шники теж мають попит. Проте закордонний ринок праці пропонує більш вигідні умови роботи, але ми впевнені, що скоро все зміниться на краще.

А як що до інших професій? Тут все доволі просто. Польський ринок праці найчастіше видає пропозиції для працевлаштування:

  • медиків;
  • логістів;
  • спеціалістів у сфері краси – перукарів, косметологів тощо;
  • інженерів різних сфер діяльності – будівельників, електриків, слюсарів тощо.

Дуже часто польські студенти, закінчуючи вищий навчальний заклад, влаштовуються на роботу до Німеччини, Великобританії та інших країн Європи. Тому в Польщі досі спостерігається дефіцит робочої сили.

А це значить, що за бажанням випускники з України можуть спокійно влаштуватись на роботу в Польщі за своєю спеціалізацією. Проте, враховуючи, що польський диплом визнається в Європі й інших країнах світу, влаштуватись на роботу можна в будь-якій іншій країні.

Підсумок

Сподіваємось, що ця інформація була для вас корисною! Якщо ви бажаєте дізнатись більше про навчання в польських технікумах та ВНЗ, то пишіть до нас на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно! 

Нагадуємо, що для успішного навчання в Польщі потрібно володіти польською мовою! Тому наполегливо радимо вам подумати над цим питанням заздалегідь. До речі, ГО “Atomy” і з цим вам можуть допомогти. В нас є програми по вивченню як англійської, так і польської мов. Тому, звертайтесь! Заповнюйте форму під цим записом, вказуючи з яким саме питанням ви до нас звертаєтесь, й ми з вами обов’язково зв’яжемося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *