fbpx

Професія продавця – одна з тих, про які значна частина людей має невірні уявлення. Часто ми асоціюємо її з картинкою людини, яка працює “на касі” в одному з супермаркетів. Звісно, це також є частиною обов’язків продавця, але можливості кар’єри в цьому випадку набагато ширші.

Ця робота в основному пов’язана з контактом з клієнтом. Це означає, що кандидат на посаду продавця повинен мати певні риси, які допомагатимуть йому в щоденних професійних обов’язках. Які з цих рис найбільш цінуються? Чи є робота продавця легкою і головне, в чому справжньо суть?

Продавець = касир?

Люди, які розглядають професію продавця, повинні передусім розуміти, що це не означає лише сканування товарів або їх розставляння на полицях. Звісно, як правило, як продавця, вам доведеться робити обидві вищезазначені речі, але часто це означає набагато більше!

Важливо пам’ятати, що професія продавця передбачає, в першу чергу, контакт з клієнтом. Працівник повинен провести особу від початку до кінця процесу продажу, а отже, він також відповідальний за просування продукту, його правильне викладення і відповіді на питання клієнта чи консультування його. Продавець також повинен бути готовим до можливих претензій чи повернень товару. З цього приводу необхідно мати знання щодо прав споживача.

Яким повинен бути продавець?

Добре, якщо особа, яка претендує на посаду продавця, має набір певних якостей, корисних у цій роботі. З огляду на часті контакти з клієнтом, працівник повинен бути харизматичним і комунікабельним. Продавець повинен також бути терплячим і вміти відповідати на всі питання споживача.

Однією з обов’язків продавця є сканування товарів, тому необхідні знання щодо обслуговування касового апарата, а часто і комп’ютера. Крім того, іноді працівник повинен стикатися з думками незадоволених клієнтів, до яких він повинен виявляти терпіння.

Слід пам’ятати, що робота продавця значною мірою є сидячою, але також вимагає руху, нахилення і носіння важких речей (приймання та виставлення товару). Тому люди, які мають проблеми з хребтом, зайвою вагою чи іншими схожими захворюваннями, можуть не впоратися з цією посадою. В деяких місцях також можуть виникнути проблеми з алергією на різні продукти.

Таким чином, важливо помітити, що професія продавця охоплює багато різних завдань. Звісно, найважливіший у цій роботі – це контакт з клієнтом, тому це буде хороша робота для комунікабельних людей, які вміють м’яко вирішувати конфлікти.

Бажаєте подати заявку на вступ до Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze на спеціальність перукаря? Пишіть до нас на пошту atomy.ekpi@gmail.com. Також ви можете зателефонувати з цих питань до наших менеджерів – +380674550190, +380993675750. Консультація надається безкоштовно! Або просто заповніть форму нижче та ми з вами зв’яжемося найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *