fbpx
My Atomy Європейська культурно-просвітницька ініціатива

Польські навчальні заклади – це невіддільна частина сучасної європейської освіти. Це значить, що студенти отримують якісні знання, які повністю відповідають вимогам ринку праці. По закінченню навчання випускники мають можливість влаштуватись на роботу в будь-якій країні ЄС.

Крім того, всі студенти мають можливість навчатися та стажуватися у ВНЗ Європи по програмі обміну “Socrates” або “Ерасмус”, й таким чином отримати дипломи двох Європейських ВНЗ.

Всі студенти під час навчання мають право вільно подорожувати країнами ЄС, а також офіційно влаштовуватись на роботу.

Розберемося більш детально, які переваги та особливості має навчання в Польщі для українських абітурієнтів.

Почнемо з проживання

Студенти з України мають можливість проживати або в гуртожитках, або в орендованих квартирах. В гуртожитках всі кімнати оснащені всім, що потрібно сучасному студенту для навчання та проживання. Так, в усіх гуртожитках є вільний доступ до мережі Інтернет, бібліотеки, спортзали, кімнати для відпочинку, пральні машини тощо.

В кімнатах може проживати від двох до чотирьох людей. При цьому вартість проживання в гуртожитку на одну людину складає від 400 до 800 злотих на місяць. Вартість залежить від умов.

Можуть студенти орендувати й квартиру. В цьому випадку вони сплачують вартість оренди та додатково комунальні послуги.

Про харчування

В плані харчування студенти можуть обрати два шляхи:

  1. Харчуватися в кафе та їдальнях при навчальному закладі.
  2. Купувати продукти для того, щоб готувати самостійно – в гуртожитках є обладнані кухні.

Якщо ж дивитися загалом, то на харчування студент буде витрачати близько 800 злотих на місяць.

Про транспорт

Громадський транспорт в Польщі є дуже розвиненим. Студенти можуть користуватися автобусами, трамваями та електричками. При цьому весь транспорт їздить за розкладом і на кожній транспортній зупинці є розклад на кожний вид транспорту.

Щоб їздити в громадському транспорті потрібні квитки. Придбати їх можна в кіосках. Далі квитки потрібно пробити через компостер в транспортному засобі. Проїзд без квитка карається штрафом. Дуже корисним є те, що всі квитки є універсальними, тобто поділу за видами транспорту немає. Але візьміть до уваги, що квитки діляться на види в залежності від тривалості проїзду або строку дії проїзного.

В будь-якому випадку вартість квитків або проїзних є доступною для студентів!

Про освіту

Навчальні заклади в Польщі бувають приватними та державними. Що стосується ВНЗ, то вони поділяються на:

  • університети;
  • університети, що мають певний профіль – економічний, технічний тощо;
  • політехніки;
  • академії;
  • вищі школи.

Щоб вступити до вищого навчального закладу в Польщі, абітурієнт має надати стандартні документи. Стосовно цього питання, так само як і багатьох інших, ви можете звернутися до команди ГО “Atomy” за цими телефонними номерами – 📞+380674550190, 📞+380993675750. Консультація надається безкоштовно!

Про ступені навчання теж можете детально спитати в наших консультантів. Ми лише скажемо, що всього їх три – бакалавр, магістр та доктор наук. Кожний ступінь має свої особливості та теж може ділитися.

Що стосується безпосередньо навчання, то воно може бути заочним або стаціонарним. На стаціонарі студенти відвідують навчальний заклад з понеділка до п’ятниці з восьмої ранку до шостої вечора. Абсолютно всі студенти мають вільний доступ до бібліотек закладу, читальних залів та Інтернету.

Заочне навчання – це відвідування навчального закладу двічі на місяць у вихідні, в суботу та неділю.

Загалом же студенти навчаються десять місяців на рік. Цей період поділений на два семестри – зимовий та літній. Зимовий починається з першого жовтня та триває до кінця січня, а літній – з середини лютого до середини червня. В літній семестр зараховується й літня екзаменаційна сесія.

Всі освітні заклади Польщі навчають студентів відповідно до Болонської системи, а це значить, що отриманий випускником диплом буде визнаний в інших країнах світу, включаючи й Україну.

Підсумуємо стипендіями

Кожний навчальний заклад в Польщі має власні ресурси, а також дотації від Міністерства науки та вищої школи. Це дозволяє їм впроваджувати різні стипендії для студентів, які мають успіхи в навчанні.

Так, серед стипендій, на які можуть розраховувати учні недержавних навчальних закладів – це за досягнення у науці або спорті, соціальні, житлові тощо. Більш детальну інформацію необхідно дізнаватись у деканаті конкретного ВНЗ. Або ж просто заповнюйте форму під цим записом, вказавши навчальний заклад, який ви обрали, та своє питання. Ми зв’яжемося з вами в найкоротший термін.Також з усіх питань щодо навчання в Польщі та не тільки – ви можете писати нам листи на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com.

*інформація надана з метою ознайомлення відвідувачів сайту

[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *