Безкоштовна освіта в Польщі пропонує українським студентам майже безмежні можливості! Тож якщо ваша дитина – творча особистість, то вам буде цікаво дізнатися про ліцей пластичних наук в місті Ярославі.
Мова йде про школу, де молодь може не тільки вчитися, а й реалізовувати свій творчий потенціал і амбіції. Початок її діяльності припадає на 1925 рік. В той час при будівельній школі відомий педагог і художник Станіслав Копистинський ввів курс рисунку та малюнку.
Навчальний заклад розташований в центрі міста в дуже гарній історичній будівлі. Його територія досить велика і зелена. Завдяки гранту від Єврофонду в школі був проведений капітальний ремонт. Тому ви можете не сумніватися. що діти будуть навчатися в максимально комфортних умовах.
Пластичний ліцей в Ярославі є навчальним закладом, який активно підтримує класичні традиції мистецтва, а сприяє розвитку нових творчих напрямків. Наприклад, тут можна вивчитися на спеціаліста з фото та кіномистецтва, дизайну інтер’єру та одягу.
Відзначимо, що заклад часто відвідують відомі діячі мистецтва. Це дозволяє учням отримати корисний досвід на майстеркласах і зарекомендувати себе.
Безкоштовна освіта в Польщі – перелік спеціальностей
Віднедавна двері навчального закладу відкриті для студентів з України. Проте кількість місць досить обмежена. Тому не варто зволікати з поданням документів, якщо ви вирішили відправити свою дитину на навчання саме в ліцей пластичних наук.
А поки ви думаєте, ми розповімо вам про напрямки навчання, які представлені в ліцеї:
- Фотографія і відео. Спеціальність – створення інтермедіальних робіт. Студенти вивчають сферу мультимедіа, дізнаючись все про можливості сучасної техніки і технологій.
- Різьба.Техніка різьби, форми, авторські вироби. Спеціальності включають багато практичних занять, на яких студенти отримують всі необхідні навички в різьбленні.
- Дизайн. Спеціальність дизайнера одягу. Під час навчання студенти вчаться створювати унікальні і ходові моделі одягу, вивчають галузь дизайнування в цілому, а також розвивають уяву,чутливість до кольору.
- Графічні техніки. Спеціальність графічного дизайнера. ідеальний варіант для тих, хто хоче працювати в сфері реклами і видавничої графіки. Учні отримують навички впливу на формування публічного простору і естетичної свідомості людей. Також напрямок включає спеціальність техніка художнього друку, яка дозволяє студентам вивчити графічні прийоми, відточити технічні недоліки.
- Оздоблення приміщень. Спеціальність – дизайнер інтер’єру. Студентів навчають не просто гарно оформлювати простір приміщень, а й робити його максимально зручним, комфортним. Викладачі формують в учнів естетичну свідомість майбутнього творця і прививають відповідальність за середовище.
Яку б спеціальність ви не обрали, по закінченню навчання ваша дитина може продовжити подальшу освіту у ВНЗ Польщі. Або ж може влаштуватися на роботу за спеціальністю.
Правила вступу до ліцею
Вступна кампанія в навчальному закладі розпочинається 23 червня і триває аж до серпня, після того, як основний набір польських учнів вже закінчений.
Щодо вимог. Вони стандартні для середніх навчальних закладів Польщі. Детальніше ознайомитися з ними ви можете ТУТ.
За навчання в ліцеї сплачувати не потрібно. Воно безкоштовне. Але є деякі одноразові виплати, які потрібно внести. Так, необхідно здати 80 злотих до батьківського комітету і сплатити річне страхування від нещасних випадків в навчальному закладі в розмірі 50 злотих і загальне страхування 500 злотих. Також потрібно буде оплатити 300 злотих за комплект підручників.
Щомісяця потрібно сплачувати за проживання 60 злотих, за триразове харчування 170 злотих.
Крім того, для неповнолітніх студентів потрібен юридичний опікун. Без нього вони не мають права знаходитись на території Польщі. З цього приводу, а також з будь-яких інших питань щодо навчання в Польщі ви можете звернутися до менеджерів “Atomy” за телефонами 📞+380674550190, 📞+380993675750. Також ви можете написати нам листа на електронну пошту atomy.ekpi@gmail.com або заповнити форму нижче.
[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]