Адаптація в Польщі завжди буде актуальною темою для українських першокурсників. І це зовсім не дивно, адже питання швидкого пристосування до навчання та польських буднів є справді дуже важливим!
Перш за все по приїзді до Польщі, першокурснику треба пристосуватися до нового середовища проживання і спілкування з людьми. Бо в кожній країні свої особливості світогляду та інший менталітет, звички і традиції.
Для одних перші місяці навчання проходять безболісно, а от для інших вони стають справжнім випробуванням. То як же швидко адаптуватися до всіх нововведень? Корисні рекомендації далі в статті!
Адаптація в Польщі – поради
Приїхав до Польщі першим кроком студент має замельдуватись! Це значить, що він має прописатись за місцем проживання. Справа в тому, що без прописки не можна отримати номер PESEL.
Номер PESEL є обов’язковим для всіх постійних та тимчасових мешканців, які проживають у Польщі понад 2 місяці! Хочете знати детальніше? Тоді пишіть нам на електронну пошту ✉️ atomy.ekpi@gmail.com або телефонуйте ?+380674550190, ?+380993675750.
Також студент має зробити наступне:
- уважно ознайомитися з усіма правилами ВНЗ. Їх може бути багато і не факт, що вони будуть простими – це перше, що потрібно зробити;
- оформи легітимацію або студентський проїзний. Ця картка дає студенту дуже багато можливостей, особливо при перетині кордону;
- зареєструватися в електронній системі ERK (elektroniczna rejestracja kandydata) – реєстраційна система ВНЗ, де можна дізнатися розклад занять, графік іспитів, результати сесії та вибір занять;
- обрати супермаркет для закупівель із знижками для студентів. Це допоможе харчуватися корисно та недорого.
В Польщі варто завжди мати при собі страховий медичний поліс, та, якщо виникне така необхідність, дзвонити за вказаним на ньому номером телефону, або писати на гарячу лінію.
Окремо варто відзначити, що студенти обов’язково мають дізнатися, які навчальний заклад пропонує варіанти для того, щоб отримати стипендію, та прагнути до цього.
І не варто боятися запитувати! Поляки — дуже відкриті та привітні люди. Вони з радістю допоможуть студенту зорієнтуватися. Крім того, в більшості польських ВНЗ вчаться іноземці, тому українські студенти тут точно не будуть самотніми.
Користуючись нашими рекомендаціями та підтримкою ГО АТОМИ”, українські студенти будуть повністю готові до будь-яких обставин!
Якщо у вас ще залишилися питання, то задавайте їх просто тут – в коментарях. А ми з радістю на всі відповімо!
Також ви можете заповнити форму зворотнього зв’язку:
[hubspot portal=”6717931″ id=”994bbdf3-4508-4719-afc1-b09a6c097583″ type=”form”]