fbpx

На заході Польщі розташоване місто Зелена-Гура – це один із центрів Любуського воєводства. Зелена-Гура історично та культурно є частиною історичного регіону Нижня Сілезія, розташувавшись на його північному кордоні. Засноване місто було торговцями із Західної Європи, а от міські права поселенню було надано у 1323 році. З цього моменту і починається історія Зеленої-Гури, як міста.

Протягом своєї історії місто разом з усією Нижньою Сілезією спочатку входило до складу Чехії, потім – Пруссії. А от до складу Польщі воно увійшло у першій половині 20 століття. Зелена-Гура – це цікаве місто, в якому обов’язково варто відвідати:

  • Ратушу та площу Старого Ринку – це історичний центр міста. Ратуша була побудована у готичному стилі у 15 столітті;
  • Palmiarnia Zielonogórska – споруда на вершині Винних пагорбів. У пальмовій оранжереї росте понад 200 видів екзотичних рослин. А в акваріумах можна побачити черепах та тропічних рибок;
  • Ogród Botaniczny – ідеальне місце для сімейної прогулянки. На площі у 2 Га можна побачити близько 500 видів рослин у чотирьох тематичних розділах. Тут є ставок, сад каміння, містки та доглянуті алеї;
  • Park Piastowski був заснований у 1902-1904 роках на високому однойменному пагорбі, що височіє над усім містом. Це дивовижний куточок живої природи!

Ще декілька цікавих фактів про Зелена-Гура

У другій половині XIX століття у місті було прокладено залізничну гілку, завдяки якій було налагоджено зв’язок з найважливішими містами Пруссії, а під час Другої світової війни у місті було понад десяток трудових таборів, де нацисти використали польську робочу силу.⠀

Любуське воєводство славиться виробництвом вина, тому його столицю називають винною столицею Польщі. У місті також є музей, присвячений цьому напою.

Назва міста добре поєднується з тим, що ми там знаходимо. Понад половина його площі дійсно зелена.

У Зелена-Гурі знаходиться єдиний у Польщі Palmiarnia з рестораном та кафе всередині. Це місце розташоване на вершині Winne Wzgórze, звідки відкривається панорама міста.

До речі, а ви вже помітили, що в будь-якому польському місті його історичний центр – це Стара Ринкова площа?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *